Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 14.10.2017 19:23:04

Dvakratni prvaki so se ZNESLI nad Primorci

Martin Metelko
Nogometaši Domžal so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Ankaran Hrvatine s kar 6:0 (3:0).

Prvi medsebojni dvoboj teh dveh tekmecev se je v tej sezoni končal s 3:1 za Domžale. Te so bile tokrat še bolj prepričljive, zadnjeuvrščenim Primorcem so nasule kar pol ducata golov in prekinile niz treh tekem brez zmage.

Domžalčani so že v prvem polčasu odločili zmagovalca. Ankarančani so v vseh 45 minutah sprožili vsega en strel, mrežo pa so ohranili nedotaknjeno do 27. minute, ko je zadel Nermin Hodžić, ki je sprožil s približno 15 metrov. Po domačem vodstvu je bilo bolj ali manj jasno, da je le vprašanje, s kakšno razliko bodo dvakratni prvaki slavili. To je bila tipična tekma "prvega gola", po katerem je vse drugače ...

Po še nekaj priložnostih domačih so slednji prednost podvojili v 38. minuti. Po podaji Senijada Ibričića iz kota je na prvi vratnici žogo z glavo podaljšal Amedej Vetrih, ob drugi vratnici pa je bil Tilen Klemenčič, ki je z nogo zadel za 2:0. Tretji zadetek so Primorci prejeli v 43. minuti. Zeni Husmani je na desni strani našel Hodžića, ta je prodrl v kazenski prostor in podal pred vrata. Najprej Husmani žoge s peto ni zadel, za njim pa je bil na pravem mestu Ibričić, ki jo je poslal v mrežo za 3:0.

domzale mm
V drugem polčasu so Domžalčani povečali prednost v 58. minuti, ko je s sedmih metrov žogo v mrežo poslal Petar Franjić. Zanj je bil to peti gol v sezoni. Že pred tem, v 47. minuti, je Hodžić s strelom s 13 metrov za malo zgrešil cilj. V 60. in 61. minuti so končno nase opozorili tudi gosti, natančneje Raoul Delgado, ki je bil malce premalo natančen, in Vinko Cerovec, čigar strel je Dejan Milić ukrotil. V 77. minuti so bili domači blizu petega zadetka, toda Rubin Hebaj je s šestih metrov zadel le vratnico.

Do konca tekme so imeli oboji še nekaj (pol)priložnosti, eno svojih pa so v 90. minuti unovčili domačini, natančneje Hodžić, ki je po lepi podaji prišel v kazenski prostor in nato rutinirano zadel za 5:0. Končni izid je po podaji Hebaja z leve strani iz bližine v sodniškem dodatku postavil Ibričić.

Domžale – Ankaran 6:0 (3:0)

Domžale – Stadion Športni park. 400 gledalcev. Glavni sodnik: Roman Glažar (Hajdina).

Strelci: 1:0 Hodžić (27), 2:0 Klemenčič (38), 3:0 Ibričić (43), 4:0 Franjić (58), 5:0 Hodžić (90), 6:0 Ibričić (92).

DOMŽALE: Milić, Melnjak, Klemenčič, Dobrovoljc, Širok (od 72. Rom), Husmani (od 46. Hebaj), Franjić (od 65. Balkovec), Vetrih, Hodžić, Alvir, Ibričić. Trener: Simon Rožman.

ANKARAN: Bužan, Karamatić (od 45. Delgado), Škvorc, Badžim, Primc (od 59. Kidrič), Burkić, Pahor, Nkama, Klapan, Cerovec (od 72. Humar), Meledje. Trener: Vlado Badžim.

Rumeni karton: Hebaj.