Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 10.10.2015 18:46:39

Maribor ugnal Slavena, Celar debitiral z zadetkom

Drago Wernig - TAKA
Nogometaši Maribora so v prijateljski tekmi na domačem igrišču z 2:0 premagali Slaven Belupo. Prvi zadetek je dal komaj 16-letni Žan Celar.

Po mini pripravah v Moravskih Toplicah so vijoličasti reprezentančni premor izkoristili tudi za igranje prijateljskega srečanja s hrvaškim prvoligašem Slavenom Belupom, ki je trenutno na osmem mestu prvenstvene lestvice naših južnih sosedov.

Dvoboj v Ljudskem vrtu je bil odigran brez prisotnosti gledalcev (zaradi birokratskih zadev), tako so bili pristaši Maribora, ki bi si tekmo želeli ogledati v živo, prikrajšani za zadetek Celarja. Slednji je bil eden od mladih nogometašev, ki jim je trener Kruno Jurčić dal priložnost ob odsotnosti nekterih standardnih mož, bodisi zaradi reprezentančnih obveznosti bodisi zaradi poškodbe.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v drugi pa so vijoličasti dvoboj odločili v petih minutah. Najprej je v 62. minuti ob svojem debiju v članski ekipi zadel Celar, nato je bil v 66. uspešen še Dalibor Volaš.