5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 08.10.2022 23:25:21

Točka Parižanov, poraz Marseilla

Na današnjih tekmah 10. kroga francoskega nogometnega prvenstva sta bila aktivna vodilna kluba in oba razočarala svoje privržence. Paris Saint-Germain je v gosteh pri Reimsu igral 0:0, drugouvrščeni Marseille pa si je privoščil spodrsljaj in je izgubil proti Ajacciu z 1:2.

Parižani so v Reimsu imeli dve tretjini časa žogo v posesti, čeprav so od 41. minute igrali brez Sergia Ramosa. Temu je sodnik najprej pokazal rumeni karton zaradi prekrška, takoj zatem pa je izkušenemu španskemu branilcu pokazal še rdečega zaradi žaljenja. Za Ramosa je bila to 28. izključitev kariere.

Obračun Marseilla in Ajaccia, ki se je z zadnjega mesta dvignil na 18., je postregel s prvim porazom ekipe Igorja Tudorja v sezoni. Tako neporažena ostajata le PSG, s katerim se bo Marseille meril prihodnjo nedeljo, in Lens.

Tekmo je domača ekipa dobro začela, po 15 minutah je kapetan Dimitri Payet z bele pike dosegel svoj 100. gol v francoski ligi, 16 let po prvem zadetku proti Nantesu. Po podatkih Opte je prvi igralec v zgodovini lige z vsaj s stotimi goli in stotimi podajami.

V 25. minuti je izenačil Bevic Moussiti-Oko, Leonardo Balerdi pa je gostom prinesel zmago z avtogolom v 47. minuti. Marseille je za zdaj ostal drugi, a ga v nedeljo lahko prehitita Lens in Lorient.

Prvi bo igral v Lillu, drugi pa pri Brestu. Sicer pa bo Angers Mihe Blažiča gostil Strasbourg, preostale tekme pa so Montpellier - Monaco, Clermont - Auxerre, Nice - Troyes in Rennes - Nantes.

V petek sta se Lyon in Toulouse razšla z 1:1.