Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 18.10.2017 21:56:42

Primorska premagala klub, kjer sta nekoč blestela Obradović in Kićanović

Dani Vujasinović
Sixt Primorska
Košarkarji Sixt Primorske so na tekmi 2. kroga druge košarkarske lige Aba doma premagali Borac z 79:73 (15:20, 33:39, 62:60).

Trener Jurica Golemac je s svojimi tigri regionalno ligo začel z zmago; 11. oktobra so Koprčani v Beogradu po podaljšku premagali tamkajšnji Dynamic s 101:90. Tekmo z Borcem iz Čačka, katerega dres sta med drugimi nosila tudi legendarna košarkarja Dragan Kićanović in Željko Obradović, niso najbolje začeli. Prvo četrtino so izgubili s petimi koši razlike in ob polčasu zaostajali za šest točk.

Domači so v 24. minuti prvič povedli (50:47), v 29. pa nato zadnjič zaostajali (59:60). Pet minut pred koncem je Daniel Vujasinović najprej ukradel žogo in nato zadel še trojko za deset točk prednosti (70:60), nakar so gostitelji dokaj varno tekmo pripeljali do končne zmage. Najboljši mož v ekipi Sixta je bil Hrvat Marijan Čakarun z 20 točkami in 10 skoki, pri gostih je 25 točk zadel Ilija Đoković.

Sixt Primorska bo tudi naslednjo tekmo igrala pred domačimi navijači, saj se bo v soboto v slovenski ligi Nova KBM v 3. krogu pomerila s Tajfunom.

Značke: košarka, sta