49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Igralec Sergej Trifunović ponovno v primežu ...

femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 18.10.2017 21:26:09

TRAGIČEN poraz Olimpije, ki jo je po pogumnem povratku pokopala osebna napaka tik pred koncem

Košarkarji Petrola Olimpije so v drugem krogu Fibine lige prvakov (skupina C) klonili na gostovanju v turškem Bandirmu; Banvit je zmagal s 87:83 (26:14, 43:29, 58:49, 75:75).

* Dvorana Kara Ali Acar, gledalcev 2000, sodniki: Čebišev (Ukr), Maliszewski (Pol), Michaelides (Švi).
* Banvit: Thomas 9, Kulig 10 (5:7), Gecim 5 (0:2), Altentig 2, Odum 4 (2:2), Vidmar 13 (1:3), Taylor 24 (4:59, Caloraro 20 (1:1).
* Petrol Olimpija: Kastrati 7, Radulović 2, Oliver 10 (2:2), Špan 10 (1:2), Bubnić 7, Badžim 5, Morgan 22 (2:4), Hrovat 10 (3:3), Lorbek 10 (2:2).
* Prosti meti: Banvit 13:20, Petrol Olimpija 10:13.
* Met za tri točke: Banvit 6:22 (Gecim 2, Caloraro, Thomas, Kulig, Gecim po 1), Petrol Olimpija 11:21 (Špan 3, Lorbek in Oliver po 2, Hrovat, Bubnić, Badžim in Kastrati po 1).
* Osebne napake: Banvit 19, Petrol Olimpija 24.
* Pet osebnih: Morgan (40.).

Košarkarji Olimpije so na prvi evropski tekmi 11. oktobra izgubili na gostovanju pri Strasbourgu z 69:83, na drugi pa se pomerili s turško zasedbo, ki jo vodi slovenski trener Sašo Filipovski, nekoč tudi trener Olimpije, kapetan Banvita pa je slovenski reprezentančni center Gašper Vidmar. Tako kot Ljubljančani je tudi svojo prvo evropsko tekmo v sezoni turški predstavnik izgubil, drugo pa tudi ni začel dobro, saj je Olimpija povedla z 8:3 in 10:7. Nato pa Ljubljančanom met ni več uspeval in gostitelji so z delnim izidom 11:0 tri minute pred koncem prve četrtine povedli z 21:10. Šele minuto in 17 sekund pred zaključkom tega dela igre je prvo naslednjo točko gostov s prostega meta zadel Devin Oliver.

Banvit je drugo četrtino začel s prednostjo 12 točk, drugo četrtino pa je Olimpija, ki ji ob neprepričljivi obrambi še vedno ni stekel napad, izgubila za dve točki. Zgolj slabe tri minute so bile dovolj, da so gostitelji, kaznujoč vsako napako tekmecev, povišali razliko na osemnajst točk (49:31). Branilec Olimpije Jan Špan je dotlej dosegel skoraj tretjino točk Olimpije (9), v postavi pa je nadomestil ameriškega organizatorja igre Talorja Battla, ki bo verjetno zaradi poškodbe mečne mišice odsoten vsaj mesec dni. Dobri dve minuti pred koncem predzadnje četrtine je Olimpiji, ki je dobila ta del igre z 20:15, uspelo prednost nižati na manj kot deset točk (45:54).

Devet točk razlike med ekipama pred zadnjim delom je obetalo zanimiv zaključek. Roko Badžim je dve minuti in pol po začetku četrte četrtine najprej ukradel žogo Vidmarju, nato pa v protinapadu zadel še trojko in bilo je le še štiri točke razlike (61:57). Tako je bilo tudi slabe tri minute pred koncem (70:66), ko je svoji prvi točki na srečanju dosegel Domen Lorbek, pa nato ob izreku napada iz nemogočega položaja v naslednjem napadu Olimpije zgrešil trojko, kar pa je na drugi strani uspelo Damianu Kuligu za sedem točk naskoka domačih. V začetku zadnje minute je Špan zadel le enega od dveh prostih metov, a znižal zaostanek na zgolj tri točke.

Lorbek je svoj prvi poskus trojke na dvoboju zadel in 14 sekund pred koncem izenačil (73:73). Kulig je zgrešil prosta meta, Dražen Bubnič pa je nato zadel pod obročem in vse je kazalo, da bo zmaga odšla v Ljubljano. Po osebni napaki, ki je dvignila na noge klop Olimpije, je Kulig sedem desetink pred piskom sirene izenačil. Podaljšek, dramatični zaključek je nekoliko spodnesel krila Olimpije, so domači začeli z delnim izidom 10:3 (85:78), Olimpiji pa kaj več kot znižanje zaostanka na štiri točke ni uspelo. V dodatnem delu je zaradi petih osebnih napak Olimpija igrala tudi brez prvega strelca in centra Jordana Morgana (22). Na drugi strani je dve točki več zmogel Tony Taylor.

Ljubljančani se bodo v ligi prvakov Fibe prvič domačim navijačem predstavili 25. oktobra proti Beyreuthu v 3. krogu tekmovanja.