Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 05.12.2017 22:11:53

Petrol Olimpija do druge zmage v ligi prvakov

Košarkarji Petrola Olimpije so v 7. krogu evropske lige prvakov premagali poljsko Roso Radom z 80:72 (10:10, 34:25, 61:53).

Obračun zasedb iz spodnjega dela lestvice v skupini C - slovenska in poljska ekipa sta v uvodnih šestih tekmah po enkrat zmagali in po petkrat izgubili - se je končal z zmagoslavjem Petrola Olimpije. Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu v torek, 12. decembra, gostila francoski Strasbourg, pred tem bo igrala še dve tekmi: v petek, 8. decembra, jo čaka gostovanje v Zadru, v nedeljo, 10. decembra, pa bo v okviru lige Nova KBM igrala v Domžalah.

Ljubljanska zasedba je v uvodni četrtini prikazala zelo slabo predstavo, v njenih vrstah je bila edina svetla točka ameriški center Jordan Morgan, ki je dosegel osem od skupno desetih točk, ob tem pa je pobral še pet žog pod obema obročema. Na srečo domače zasedbe tudi Rosa Radom ni blestela, v njeni igri je bilo vse preveč napak v vseh segmentih igre.

Izbranci domačega trenerja Gašperja Okorna so v nadaljevanju vendarle pokazali veliko lepši obraz in povsem zasenčili goste. V začetku 16. minute so po trojki Devina Oliverja povedli z 29:18, kar je bilo tudi najvišje ljubljansko vodstvo v prvi polovici tekme.

Slovenski prvak v drugem polčasu ni popustil, že v 22. minuti si je priigral 15 točk naskoka (42:27), v nadaljevanju pa je poljsko ekipo bolj ali manj vselej držal na dokaj varni razdalji za drugo zmago v tem mednarodnem tekmovanju. Najvišjo prednost na tekmi si je priigral v 34. minuti (73:55).

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Morgan, ki je 21 točkam dodal še 14 skokov, po 12 točk sta prispevala Oliver in Gregor Hrovat.

Petrol Olimpija - Rosa Radom 80:72 (10:10, 34:25, 61:53)
* Hala Tivoli, gledalcev 400, sodniki: Šulga (Ukrajina), Clivaz (Švica), Manos (Grčija).
* Petrol Olimpija: Barbarič 3 (1:2), Oliver 12 (3:8), Špan 10 (2:2), Bubnić 5, Badžim 6, Morgan 21 (3:4), Lorbek 12, Hrovat 11 (3:3).
* Rosa Radom: Punter 14 (0:1), Auda 17 (4:5), Szymanski 5, Zajcev 14 (1:2), Szczypinski 4, Sokolowski 14 (4:4), Harrow 4.
* Prosti meti: Petrol Olimpija 12:19, Rosa Radom 9:12.
* Met za 3 točke: Petrol Olimpija 10:26 (Lorbek 4, Špan 2, Hrovat 2, Oliver, Bubnić), Rosa Radom 5:23 (Punter 2, Auda, Szymanski, Zajcev).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 16, Rosa Radom 21.