Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

ana gros af Ekipa24.si

Navijači kričijo: to je sramota! Zgodovinskih ...

0 12.11.2017 23:23:32

Petrol Olimpija do tretje zmage v ligi ABA (foto)

Košarkarji Petrola Olimpije so v 8. krogu lige Aba premagali MZT Skopje s 94:85 (23:19, 43:42, 73:66).

Košarkarji Petrola Olimpije so zabeležili tretjo zmago v ligi Aba in hkrati prekinili niz treh porazov. Pred domačo publiko so v derbiju začelja premagali MZT Skopje s 94:85.

Za Ljubljančane je bila to že devetnajsta uradna tekma v tej sezoni oziroma v slabem mesecu in pol. Trener Gašper Okorn ima zdaj izkupiček 8-11 oziroma 42-odstotno učinkovitost.

Za zmago nad makedonskim prvakom so morali garati in trepetati do zadnjih sekund. V prvem polčasu so sicer imeli že 17 točk naskoka (38:21), v zadnji četrtini pa deset (82:72), vendar gostje se niso predali in v 38. minuti so prišli le na točko zaostanka.

V zaključku tekme so se zmaji zbrali in ustavili nekaj nasprotnih napadov, hkrati pa so bili nosilci igre Jordan Morgan (20 točk), Devin Oliver (13 točk, 9 skokov, 7 podaj), Gregor Hrovat (16 točk, 7 podaj), Domen Lorbek (15 točk, trojke 3:5) in Jan Špan (11 točk, trojke 3:5) dovolj natančni, da so preprečili novo razočaranje.

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo v ligi Aba igrala 18. novembra v Beogradu pri Partizanu.

---------------------------------------------------

Petrol Olimpija - MZT Skopje 94:85 (23:19, 43:42, 73:66)

* Dvorana Stožice, gledalcev 850, sodniki: Hordov (Hrvaška), Koljenšić, Šundić (oba Črna gora).
* Petrol Olimpija: Radulović 6, Oliver 13 (2:2), Špan 11 (2:3), Bubnić 6 (2:2), Badžim 7 (2:2), Morgan 20 (2:7), Lorbek 15 (4:4), Hrovat 16 (5:6).
* MZT Skopje: Pavlićević 12 (2:3), Majstorović 7 (2:4), Lalić 13 (3:4), Trajkovski 8 (1:2), Spasojević 10 (4:4), Stojanovski 14 (2:2), Mavra 21 (2:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 19:26, MZT Skopje 16:21.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 9:20 (Špan 3, Lorbek 3, Hrovat, Oliver, Badžim), MZT Skopje 11:29 (Mavra 5, Stojanovski 2, Pavličević 2, Majstorović, Trajkovski).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 24, MZT Skopje 22.
* Pet osebnih: Radulović (31.).