andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 11.10.2017 22:59:14

Ljubljančani s porazom ob prvencu v ligi prvakov

Košarkarji Petrola Olimpije so v prvi tekmi Fibine lige prvakov (skupina C) na gostovanju pri Strasbourgu izgubili z 69:83 (14:17, 32:46, 42:61).

Košarkarji Petrola Olimpije so danes opravili prvi nastop v ligi prvakov, ki jo organizira Fiba in kamor so se Ljubljančani uvrstili kot državni prvaki.

Liga prvakov sodi med nižjeligaška klubska tekmovanja v Evropi. Prva brez konkurence je evroliga, drugo mesto pa si delita evropski pokal, v katerem je ljubljanski klub nastopal v preteklih sezonah, ter liga prvakov Fiba, v kateri je Slovenijo v prejšnji sezoni zastopal Helios Suns.

Petrol Olimpija nastopa v skupini C s turškim Banvitom, madridskim Estudiantesom, nemškim Bayreuthom, grškim AEK-om in ekipo Umano Reyer iz Benetk. V nadaljevanje tekmovanja se bodo uvrstile prve štiri ekipe iz vsake skupine.

V Franciji je za zeleno-bele že zaigral nova okrepitev Domen Lorbek.

Lorbek je imel že takoj viden prispevek na igrišču, že v prvem polčasu zadel dve trojki (s šestimi točkami je tudi končal dvoboj), toda dober vtis z začetka tekme so gostje pokvarili na začetku druge četrtine. Takrat so imeli zmaji strelski mrk, pet minut brez točke pa so gostitelji neusmiljeno izkoristili in pobegnili na 36:22 in na 40:25.

To pa je bila razlika, ki je gostje niso znali nadoknaditi. Tudi v tretji četrtini namreč niso blesteli pri metu, grešili tudi iz najbolj ugodnih položajev, Francozi, trenutno druga ekipa svojega prvenstva, pa so bili v tem elementu bistveno bolj natančni. Razlika je tako počasi še naraščala, že v tretji četrtini že dosegla 20 točk in jasno je bilo, da bodo morali slovenski košarkarji na prvo zmago v tem tekmovanju že nekoliko počakati.

Kanček upanja so sicer z boljšo predstavo v zadnjem delu, ki so ga tudi dobili s 27:22, prižgali z znižanjem na le sedem točk (63:70), ko sta zaporedna koša dosegla Jordan Morgan in Gregor Hrovat. A odgovor Francozov je bil hiter, pozneje pa so prednost spet dvignili nad deset in tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

Pri domačih je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Michael Dixon, 15 jih je dodal Darlon Atkins. Pri Ljubljančanih pa je kapetan Hrovat dvoboj končal pri 13 točkah, eno manj je dosegel Jordan Morgan, 11 pa Devin Oliver.

Ljubljančani bodo tudi naslednjo tekmo igrali v gosteh 18. oktobra proti Banvitu, prvič pa se bodo v novem tekmovanju domači publiki predstavili 25. oktobra proti Beyreuthu.

Strasbourg - Petrol Olimpija 83:69 (17:14, 46:32, 61:42)
* Dvorana Renus Sport, gledalcev 4500, sodniki: Zaščuk (Ukrajina), Kozlovskis (Latvija), Yilmaz (Turčija).
* Strasbourg: Wright 10 (2:2), Atkins 15 (1:2), Labeyrie 13 (1:2), Leloup 7 (2:2), Sy (1:2), Dixon 21 (2:2), Logan 7, Cortale 4, Otule 5 (1:3).
* Petrol Olimpija: Kastrati 2, Radulović 2, Oliver 11 (1:2), Špan 2, Bubnić 8 (3:5), Badžim 4 (2:2), Morgan 12, Battle 9, Hrovat 13 (1:1), Lorbek 6
* Prosti meti: Strasbourg 10:15, Petrol Olimpija 7:10.
* Met za tri točke: Strasbourg 7:16 (Dixon 3, Atkins 2, Leloup, Logan), Petrol Olimpija 6:23 (Lorbek 2, Hrovat 2, Bubnić, Battle).
* Osebne napake: Strasbourg 15, Petrol Olimpija 20.
* Pet osebnih: Radulović.