Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 28.10.2023 21:44:52

Celjani premagali mlade Celovčane

Luka Vovk
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige v gosteh premagali drugo zasedbo celovškega moštva KAC s 5:3 (3:1, 1:0, 1:2).

Celjski hokejisti, novinci v regionalnem tekmovanju, so prvič v sezoni povezali dve zmagi po rednem delu in prvič zmagali na gostovanju. Potem ko so v prejšnjem krogu doma premagali drugo zasedbo Linza s 4:1, so danes gostovali pri mladih Celovčanih in na koncu slavili s 5:3.

Temelje za zmago so Celjani postavili že do polovice tekme. Že v prvi minuti je mrežo Celovca načel Nik Grahut, Jaša Jenko in Jan Flajs pa sta tudi zadela še v prvem delu, ko so gostje vodili s 3:1.

Mikus Mintautiškis je v 25. minuti zadel za 4:1, tako da so lahko Celjani nadzorovali potek dvoboja. Domači so nato takoj na začetku zadnje tretjine znižali, ob koncu tekme, ko so imeli Celjani izključenega igralca, pa so poskusili še brez vratarka. A prazen gol je izkoristil Mintautiškis za svoj drugi zadetek na tekmi in dokončno odločil zmagovalca, Celovčani so minuto pozneje le kozmetično ublažili poraz.

Celjani so s skupno peto zmago v sezoni zdaj pri 15 točkah, napredovali pa so tudi na lestvici, kjer so zdaj 12.

Naslednji obračun jih čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Cortini.

Značke: hokej, sta