Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 07.10.2017 23:11:17

Jeseničani uspešni v Cortini

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi 8. kroga alpske lige v gosteh premagali Cortino s 4:2 (0:0, 3:1, 1:1).

Za železarje so zadeli Tadej Čimžar (21.), Andrej Tavželj (29.), Miha Brus (39.) in Miha Logar (46.).

Potem ko so v prejšnjem krogu doma visoko premagali Kitzbühel, so danes Jeseničani niz uspehov podaljšali na šest. Na gostovanju v Cortini so po uvodni tretjini brez zadetkov v drugi na hitro povedli, vodstvo je nato po prvem golu Čimžarja oplemenitil še Tavželj, oba so gostje dosegli ob prednosti igralca več. Domači so nato sicer znižali, a so slovenski prvaki na odmor po še enem golu pred koncem tretjine odšli s +2.

V zadnjem delu je nato Miha Logar povišal še na 4:1, in čeprav so domači hitro dosegli še en zadetek, preobrata ni bilo, jeseniški vratar Clarke Saunders pa se je izkazal s 43 obrambami.

Veliko počitka Jeseničani ne bodo imeli, že v nedeljo bodo doma gostili Bregenzerwald, ta je danes po podaljšku premagal SŽ Olimpijo z 2:1.