Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 16.02.2018 21:41:38

1. DOL ZA ŽENSKE: Mariborčanke ob zmagi izgubile niz

CEV
Odbojkarice Roto-Keme Puconcev so v tekmi 16. kroga 1. DOL za ženske izgubile proti Novi KBM Branik z 1:3 (-23, 13, -16, -19). Odbojkarice GEN-I Volleyja pa so v tekmi 16. kroga 1. DOL za ženske premagale Formulo Formis s 3:1 (13, -20, 24, 22).

---------------------------------------------------------------------------------

Roto-Kema Puconci - Nova KBM Branik 1:3 (-23, 13, -16, -19)

* Zelena dvorana Puconci, sodnika: Mesarič (Murska Sobota) in Tovornik (Maribor).
* Roto-Kema Puconci: Kovač Šarčevič, Svetanič 1, Kuhar, Ajnihar 4, Škraban 23, D. Oletič 3, M. Oletič, Pintarič 9, Šadl, Kovač 16, Mikl, Gjergjek.
* Nova KBM Branik: Mlakar 20, Kaučič 3, Sužnik, Bračko, Vovk 7, Najdič 1, Milosavljević, Sobočan 9, Jerala 4, Pintar 9, Blagne, Koskelo, Krajnc.

Odbojkarice Roto-Keme Puconcev so v tekmi 16. kroga 1. DOL za ženske izgubile proti Novi KBM Branik z 1:3 (-23, 13, -16, -19).

Mariborčanke so v Puconcih upravičile vlogo favoritinj in prišle do svoje 15. zmage v prvenstvu in sedme zaporedoma, s katero so vsaj začasno skočile na prvo mesto lestvice. Domača ekipa, ki je izgubila še petič zapovrstjo, je sicer v prvih dveh nizih nudila dober odpor favoriziranim tekmicam.

Pucončanke so se v prvih dveh nizih enakovredno kosale z Novo KBM Branikom. V prvem so sta bili ekipi praktično ves čas precej skupaj, gostiteljice so se po vodstvu gostij z 24:21 še približale na 23:24, nato pa so Mariborčanke zaključile niz za vodstvo z 1:0.

V drugem je sledil mrk gostij, domače so bile ves čas v veliki prednosti in tekmice pustile na zgolj 13 točkah. Tretji in četrti niz pa sta bila spet v domeni Branika, v tretjem so domačinke sledile do polovice niza, potem pa so si hitro nabrale prevelik zaostanek, v četrtem pa sta bili ekipi praktično poravnani do 19:20, končnico pa so bolje odigrale gostje za končnih 3:1.

Roto-Kemo Puconcev v 17. krogu čaka gostovanje v Ljubljani, Novo KBM Branik pa čaka domača tekma proti GEN-I Volley. Obe tekmi bosta v soboto.

-------------------------------------------------------------------

GEN-I Volley - Formula Formis 3:1 (13, -20, 24, 22)

* Mestna dvorana Nova Gorica, sodnika: Pevc (Škofja Loka) in Klinar (Žirovnica).
* GEN-I Volley: Ferlinc, Zbičajnik, P. Marušič, Uršič, Bavdaž, Kolbl, Đukič, Velikonja Grbac, Š. Marušič, Simčič, Spačal, Gubaš.
* Formula Formis: Pehnec, Sešel, Vrbanc, Tupikina, Bavdaž, Pajnik, Bukovec, Zdovc, Kotnik, Pravdič, Eržen, Štern.

Odbojkarice GEN-I Volleyja so v tekmi 16. kroga 1. DOL za ženske premagale Formulo Formis s 3:1 (13, -20, 24, 22).

Novogoričanke so prekinile niz petih zaporednih zmag Formule Formis in se tekmicam oddolžile za poraz na prvi medsebojni tekmi, hkrati pa tudi prekinile niz dveh porazov. Za Primorke je to 11. zmaga, s katero so ostale na petem mestu, Štajerke pa so po četrtem porazu prav tako zadržale svoje tretje mesto na lestvici.

Novogoričanke so tekmo odlično odprle, vodile praktično cel prvi niz in tekmice pustile na zgolj 13 točkah. V drugem nizu so se gostje vrnile v igro, domačinke so sledile še do polovice niza, zatem pa je bilo vse v domeni gostij, ki so znale držati štiri ali pet točk prednosti.

Najbolj izenačen je bil tretji niz, v katerem so gostje vodile že s 16:10, zatem pa so prišle minute gostiteljic, ki so hitro izničile zaostanek, povedle pri 19:18 in zatem prednosti niso več izpustile iz rok, čeprav so jim Štajerke dihale za ovratnik še pri 25:24.

Podobno je bilo tudi v četrtem nizu, gostje so vodile še pri 20:19, končnica pa je bila povsem v domeni domačink, ki so po 24:22 unovčile prvo zaključno žogo.

Formulo Formis obračun 17. kroga čaka v petek proti Calcit Volleyju, GEN-I Volley bo dan kasneje igral proti Novi KBM Braniku.

----------------------------------------------------------------
Izidi: - petek, 16. februar: Roto-Kema Puconci - Nova KBM Branik 1:3 (-23, 13, -16, -19) GEN-I Volley - Formula Formis 3:1 (13, -20, 24, 22) - sobota, 17. februar: 18.00 Luka Koper - Ankaran Hrvatini 19.00 Aliansa Šempeter - Calcit Volley 19.30 Zgornja Gorenjska - Ljubljana - lestvica: 1. Nova KBM Branik 16 15 1 45: 6 45 2. Calcit Volley 15 14 1 44: 6 43 3. Formula Formis 16 12 4 41:17 36 4. Aliansa 15 11 4 35:17 32 5. GEN-I Volley 16 11 5 35:23 32 6. Roto Kema Puconci 16 5 11 22:36 16 7. Luka Koper 15 4 11 14:37 11 8. Zgornja Gorenjska 15 3 12 13:37 10 9. Ankaran Hrvatini 15 2 13 11:42 5 10. Ljubljana 15 0 15 5:45 1
Značke: odbojka, dp