Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 22.07.2017 21:13:40

Matej Žagar zadovoljen iz Cardiffa

Borut Cvetko/mediaspeed.net
Slovenski speedwayist Matej Žagar je na dirki serije grand prix v Cardiffu osvojil tretje mesto. Za Žagarja je bil to prvi finale sezone. Zmagal je Poljak Maciej Janowski, za katerega je to druga zmaga zaporedoma, pred Avstralcem Jasonom Doylom.

Žagar je dirko za VN Velike Britanije začel izvrstno, saj je zmagal v četrti in peti dirki večera, v 12. je bil drugi, v 14. vožnje ni dokončal, v 19. pa je bil tretji. Finale pa si je izboril z drugim mestom v drugi polfinalni skupini.

V finalu, njegovem prvem po lanskem oktobru, je startal povsem z zunanjega položaja, malce slabše začel, nato pa po odstopu dotlej suverenega Poljaka Bartosza Zmarzlika prišel do tretjega mesta.

V skupni razvrstitvi vodi Jason Doyle z 78 točkami, Žagar pa je deveti z 48. Za osmouvrščenim Slovakom Martinom Vaciulikom zaostaja le še točko.

Značke: speedway, spopadi