Ekipa
Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Gregor Lisec
Gregor Lisec
18. 03. 2026 · 13:13
Deli članek:

Slovenski prvak ujel veliko ribo – prihaja stroj za gole iz naj lige Evrope

Profimedia, alesfevzer.com

Uroš Zorman na Kodeljevem očitno gradi ekipo za ligo prvakov. Naslednji ulov za naslednjo sezono je velika riba – Stefan Čavor.

Ljubljanski Slovan ima že v letošnji sezoni nadvse močno ekipo za slovenske razmere, čeprav v Evropi tega ni potrdil. Izpad iz evropske lige po predtekmovanju je bil seveda razočaranje. A imena, kot so Staš Skube, Ilija Brozović, Tim Cokan, Staš Jovičić, Leon Ljevar itd. so ugledna v evropskem merilu.

V naslednji sezoni bo Zorman vodil še precej bolj zvenečo zasedbo. Že prihoda reprezentančnega vratarja Miljana Vujovića, ki odlično brani v nemški bundesligi za Stuttgart, in enega od organizatorjev igre Slovenije Domna Tajnika, ki v ligi prvakov igra za makedonski Pelister kažeta, da v Ljubljani mislijo resno. Zadnja okrepitev to več kot potrjuje.

Danes 31-letni črnogorski reprezentant Stefan Čavor, ki se je v sezoni 2013/14 kalil v Celju, že vrsto let para mreže v najmočnejšem državnem prvenstvu Evrope. V tej sezoni je za Wetzlar v nemški ligi dosegel kar 93 zadetkov in potrdil status najboljšega strelca v zgodovini kluba. Sloveniji jih je na letošnjem Euru denimo zabil pet.

Prihod desnega zunanjega igralca, ki se bo od Wetzlarja poslovil po kar devetih letih, kaže na velike ambicije Slovana v (bližnji) prihodnosti. In napoveduje vrnitev Slovenije v ligo prvakov? Morda, najelitnejše evropsko klubsko tekmovanje se bo z naslednjo sezono razširilo. Seveda pa morajo slovanovci najprej opraviti svoje delo na domačih igriščih, če se želijo prijaviti med elito – postati državni prvaki. Kar pa bo v konkurenci s Celjem in Trimom v prvi vrsti vse prej kot enostavno.