V Celju so z nestrpnostjo pričakovali usodni ponedeljek. Dan, ko je EHF razkril imena 24 udeležencev najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Že v prejšnjih dneh se je šušljalo, da se Slovenija s svojim prvakom po dveh letih odsotnosti vrača v ligo prvakov. Od danes je to tudi uradno.
Celjani so prejemniki enega od trinajstih povabil. Enajst ekip je imelo vstopnice zagotovljene, to so španski in evropski prvak Barcelona, osvajalec evropske lige Melsungen iz Nemčije ter prvaki preostalih devetih najmočnejših državnih prvenstev; nemški Magdeburg, francoski PSG, danski Aalborg, madžarski Veszprem, poljski Kielce, portugalski Sporting, romunski Dinamo, Norveški Kolstad in hrvaški Zagreb.
Preostali udeleženci poleg Celja pa so: danska GOG Gudme in Aarhus, francoska Montpellier in Nantes, nemški Füchse, madžarski Pick Szeged, poljska Wisla, portugalski Porto, srbski Partizan, makedonski Vardar, švicarski Kriens-Luzern in švedski Kristianstad. Praznih rok so izmed prijavljenih ostali madžarska Tatabanya,, norveški Elverum in islandski Valur. Kar pričakovano …
Čas za okrepitve
V Celju zdaj z nestrpnostjo pričakujejo žreb predtekmovalnih skupin, ki bo v petek, 26. junija, ob 11. uri na Dunaju. Že zdaj je jasno, da bodo dobili močne tekmece, saj drugačnih v ligi prvakov ni. Zato je jasno tudi, da bo Klemen Luzar potreboval okrepitve. Nihče si namreč ne želi ponovitve zadnje izkušnje iz lige prvakov, sezone 2023/24, ki so jo Celjani končali brez ene same osvojene točke.
Do zdaj potrjene okrepitve so Gašper Marguč, ki bo na desnem krilu zamenjal Luko Perića, Jesus Hurtado Vergara kot zamenjava za Oleksandra Onufrijenka in Lun Ključanin, ki bo zapolnil vrzel po odhodu Alexa Bognarja. V naslednjih dneh, tednih, pa lahko celjski navijači pričakujejo najave vsaj še treh okrepitev.
Po naših neuradnih informacijah je že vse dogovorjeno za prestop novopečenega mladinskega reprezentanta Slovenije, krožnega napadalca iz Magdeburga Mattisa Heissa. Kot pravijo naši viri gre za zelo kakovostnega in še bolj obetavnega rokometaša. V kratkem pričakujemo tudi uradno potrditev prihoda še enega 20-letnika, makedonskega upa Dimitra Uzuncheva iz skopskega Butela. Ta bo na desnem zunanjem položaju priskočil na pomoč Žigi Mlakarju, medtem ko bo Mai Marguč opravljal rehabilitacijo natrgane križne vezi. In tretja okrepitev?
Organizator igre, torej zamenjava za novega člana Dinama iz Bukarešte Andraža Makuca, ki bo razbremenil Aljuša Anžiča. Kdo to bo, še ni znano, saj so v Celju počakali na odločitev EHF glede lige prvakov. Na podlagi tega so namreč sprejeli odločitev, ali iskati kaliber za igranje med evropsko elito ali ‘drugorazredno’ evropsko ligo. Ko karkoli izvemo na to temo, javimo …