Visoka kazen disciplinskega sodnika Nogometne zveze Slovenije Mariboru še vedno odmeva. Matej Brajnik je bil brez milosti. Poraz za zeleno mizo, 30 tisoč evrov globe in zaprtje Ljudskega vrta za kar pet tekem. Najvišja kazen v zgodovini slovenskega klubskega nogometa.
- Mariboru brutalno visoka kazen za razgrajanje na derbiju, Olimpiji pa …
- Disciplinski sodnik Mariboru storil nekaj neverjetnega – tole odmeva povsod
- Maribor se ne strinja s kaznijo NZS – Vijoličasti presenetili z odzivom
Pri Mariboru so kazen sprejeli. Sprejeli pa so tudi odločitev, ki jo razume le malokdo. Vijoličasti so se namreč odločili, da se na kazen ne bodo pritožili. Kar pa je precej čudno in odpira prostor za novo debato – Ali Maribor sploh mara svoje navijače? Ali mu je mar zanje?
V preteklosti se je nič kolikokrat zgodilo, da so bile pritožbe klubov uspešne. In morda bi tudi tokrat pritožba vijoličastih naletela na plodna tla. Morda bi se disciplinski sodnik NZS Mariborčanov malce usmilil, vsaj glede kazni števila tekem za zaprtimi tribunami. Kdo ve, morda bi Maribor namesto petih tekem, prejel kazen štirih tekem in pete pogojno. Ali pa treh tekem in dveh pogojno.
Kako uspešna bi bila pritožba, ne bomo vedeli nikdar. Je pa ta poteza poskrbela za to, da se številni sprašujejo, ali ni turškim investitorjem v Ljudskem vrtu v tem trenutku celo ljubše, da mariborski stadion sameva. Pred praznimi tribunami pač ne more priti do nobenih navijaških incidentov, pred praznimi tribunami ne more nihče slišati nobenih žvižgov.
Je pa seveda zelo zaskrbljujoče, da so Mariborčani tako zlahka sprejeli dejstvo, da bodo kar prve štiri (!) domače tekme v novi sezoni (prvo tekmo kazni bodo odslužili v zadnjem krogu te sezone, v soboto proti Aluminiju) odigrali brez pomoči svojih navijačev. Kaj lahko se zgodi, da bo v teh prvih štirih domačih tekmah na sporedu vsaj kakšen derbi proti Olimpiji, Celju ali Kopru …