Ekipa
Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
F. M.
F. M.
26. 07. 2026 · 17:38
18:05

Pogačarju nora gesta in posebno presenečenje - tako nagradili Tadeja

profimedia
Deli članek

Za današnjo zadnjo etapo dirke po Franciji so pri ekipi UAE Emirates pripravili prav posebno presenečenje za Tadeja Pogačarja.

Če želite ostati v središču športnega dogajanja, naj bo Ekipa vaš prednostni vir na Googlu.

Google logo
Ekipa logo

Nastavi

Slovenski šampion se bo namreč še petič čez Elizejske poljane zapeljal kot šampion in zmagovalec dirke po Franciji ter se tako izenačil na vrhu zgodovinske lestvice najuspešnejših kolesarjev na Touru. Ta zgodovinski dogodek za Pogačarja pa so seveda na prav poseben način morali zaznamovati tudi pri njegovi ekipi.

Tako so se vsi kolesarji UAE Emiratesa pred današnjo skrajšano etapo predstavili v prav posebnih dresih, na katerih bodo odpeljali zadnje dejanje letošnjega Toura. Namesto običajnih belih so tokrat imeli še rumen vzorec, na sredini pa z rumeno zapisano številko pet ter na njenem vrhu še krono. Izjemna gesta za 27-letnika iz Klanca pri Komendi, ki je v zadnjih treh tednih še enkrat več dokazal, da je kralj kolesarstva. 

Najbolje pa, da si posebne spominske drese za Pogačarjevo peto zmago na Touru pogledate kar sami spodaj ter hkrati tudi ekipni avtobus, ki je dobil enako preobleko.