Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
fm
fm
09. 11. 2025 · 16:15
Deli članek:

Slovenska mlada šampionka ne obupuje: Morda ne bom v redu za skoke, a ...

profimedia

Mlada slovenska smučarska skakalka Tina Erzar je s svojimi sledilci delila ozadje njenega boja z boleznijo.

Komaj 17-letni mladinski svetovni prvakinji so namreč med pripravami na novo sezono, ko je čutila stalne bolečine v vratu, odkrili anevrizmo kostne ciste na vratu. Posledično so se njene olimpijske sanje razsule in za mlado skakalko so se začeli naporni meseci zdravljenja.

Zdaj pa je Erzarjeva, ki se po nasvetu zdravniškega konzilija zdravi z infuzijami in nosi vratno opornico, delila vesele novice o napredku njenega zdravljenja. To je bilo zanjo sprva zelo zahtevno, a zdaj ga smatra kot nekaj normalnega. "Sprva nisem čutila nobene spremembe, a zdaj se vse zdi mnogo lažje," je zapisala mlada skakalka in dodala: "Zadnjih nekaj tednov je bilo zame zelo zahtevnih - bila sem v bolnici, nisem mogla hoditi, nisem se mogla sama tuširati in vsak dan sem se počutila res slabo. Zdaj pa lahko hodim na sprehode in celo obiskujem šolo. Resnično sem spet srečna."

Erzarjeva, za katero se še ne ve kdaj in če se bo lahko vrnila tudi na skakalnice, je s svojimi sledilci delila še svojo hvaležnost, da se stvari odvijajo v pravi smeri: "Vem, da je včasih težko, a lahko sem tako zelo hvaležna, da se je končalo, kot se je. Lahko bi bilo mnogo huje. Med zdravljenjem sem spoznala veliko otrok v mnogo bolj zahtevnih situacijah in ugotovila, kako dragoceno je naše življenje. Ne glede na vse bom spet v redu - morda ne za smučarske skoke, a definitivno za prihodnost. Moje zdravje je še vedno na prvem mestu. A če bom dobila zeleno luč, bom nazaj - ne skrbite."

Razkrila je tudi, da je zdaj začela tudi s fizioterapijo. "Dobila sem osnovne vaje, ki so bile zelo zahtevne. Nekaj prvih dni sem se ves čas tresla in moje mišice so me bolele, a to mi zelo pomaga. Postajam močnejša in močnejša. To so bili le prvi koraki. Čuden občutek je, da se mučim z osnovnimi vajami, ko sem pred manj kot letom dni lahko delala z 70-kilskimi utežmi, a vesela sem že, da lahko spet uporabljam svoje telo."

Erzarjeva se je zahvalila tudi vsem bližnjim, ki so jo ves ta čas podpirali in ji stali ob strani. Zapisala je, da bi brez njih najbrž obupala. Za konec pa je dodala vzpodbudno sporočilo: "Moja sestavljanka se počasi sestavlja."