Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

0 23.03.2022 20:46:18

Celjanom POKALNA DRAMA v Trebnjem

Domen Jančič
Ogorčen boj na Dolenjskem.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se prebili na zaključni turnir za pokal Slovenije, potem ko so v izjemno dramatični in izenačeni tekmi v Trebnjem premagali Trimo s 24:23 (14:15). Odločilni gol je v izdihljajih tekme dosegel Tim Cokan, z dvanajstimi zadetki tudi najbolj učinkovit igralec dvoboja.

Na Dolenjskem se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Že v prvem polčasu je pri gostiteljih rdeči karton prejel Vid Miklavec, pri gostih pa Matic Suholežnik. V izenačenem obračunu je sprva kazalo na zmago Trebanjcev, ki so v 53. minuti povedli s 23:20, a nato jim je zmanjkalo moči, kar so igralci iz mesta grofov izkoristili in v zadnjih sedmih minutah naredili delni izid 4:0.

Na zaključni turnir, ki bo 14. in 15. maja (prireditelj še ni znan), so se že v torek uvrstili državni prvaki iz Velenja, ki so v gosteh premagali Sviš Ivančno Gorico z 32:25. Napredovanje si je zagotovila tudi Dobova po današnji zmagi v Novem mestu nad Krko z 22:19.

Značke: rokomet, pokal, slovenija