Vrnitev največjega slovenskega tajkuna: v Izraelu...

Skrivnost drugega polčasa: vlada Roberta Goloba s...

sesko 2 Ekipa24.si

Šešku moramo zdaj pomagati, kot je on pogosto ...

0 02.06.2024 19:55:41

Ana Gros z Györom zmagovalka rokometne lige prvakinj

Rokometašice Györa so zmagovalke lige prvakinj. V velikem finalu zaključnega turnirja v Budimpešti so Madžarke premagale nemški Bietigheim s 30:23 (17:12). Slovenska reprezentantka Ana Gros je za zmagovalke dosegla šest golov.

* Dvorana MVM Dome, gledalcev 18.500, sodnici: Lovin in Stancu (obe Romunija).
* Györ: Haugsted 3, Blohm, Szollosi-Schatzl 3, Dale 6, Gros 6 (5), Almeida de Paula 1, Ryu, Oftedal, Solberg-Oesthassel, Kristiansen 2, Gyori-Lukacs 5, Fodor 2, Hovden, Nze Minko 2, Broch, Toft.
* Bietigheim: Gassama Cissokho 2, Döll 2 (1), Birtić, I. Smits 3, Kudlacz-Gloc 2 (1), Johansen, Hvenfelt 5, Dulfer 2, X. Smits 2 (1), Loenborg, Behrend, Hafra, Faluvegi 2, Mala 3, Goncalves.
* Sedemmetrovke: Györ 5 (5), Bietigheim 5 (3).
* Izključitve: Györ 10, Bietigheim 4 minute.

Madžarski Györ je prišel do nove lovorike, potem ko je proti debitantu na zaključnem turnirju Bietigheimu vodil praktično celo tekmo, odločilno prednost pa si nabral v uvodnih minutah drugega polčasa.

Za Györ, pri katerem deluje tudi slovenski strokovnjak Uroš Bregar, je to skupno šesti naslov, vse je dosegel v zadnjih enajstih letih.

Madžarke so odločno začele, Gros je uspešno tekmo napovedala z golom v tretji minuti za 3:1, v 11. minuti je unovčila sedemmetrovko za 6:2, v 14. še eno za 8:3, v 15. pa je znova zadela s sedmih metrov za 9:4. Podobno prednost je madžarska zasedba držala do konca polčasa.

V drugem so po zadetku Estelle Nze Minko Madžarke vodile z 19:13, Line Haugsted je v 37. minuti poskrbela že za 20:13, tako da je bilo nadaljevanje precej lažje za Györ.

Pri slednjem je bila ob Gros s šestimi goli najboljša strelka Kari Dale, pet jih je dodala Viktoria Györi-Lukacs. Izkazala se je tudi vratarka Silje Solberg-Oesthassel s 16 obrambami.

Pri nemški zasedbi je Sofia Hvenfelt prav tako prispevala pet zadetkov.

Tretje mesto je osvojil Esbjerg, potem ko je v malem finalu premagal Metz s 37:33 (18:18).