Peter se je v člansko ekipo Slovana prebil leta 1977 pri 18 letih, pred tem je igral za Olimpijo, ki je takrat imela tudi uspešno moško rokometno ekipo. V prvi ekipi s Kodeljevega je prvič zaigral že na junijskih kvalifikacijah za prvo zvezno ligo, ki so se za Slovan uspešno končale. Ker je takratni prvi zvezdnik ekipe Radivoj Krivokapić odšel na služenje vojaškega roka, je Peter, ki je igral na položaju levega zunanjega igralca, že v naslednji sezoni dobil kar veliko minutažo, Slovan pa je uspel obstati v ligi.
Z novim letom so ga nato nominirali tudi za člansko vrsto, s katero je nato leta 1980 zaigral na OI v Moskvi, kjer so modri osvojili šesto mesto, čeprav so imeli možnost igrati v finalu. Bili so namreč tretji v krogu z Romuni, ki so jih premagali z dvema zadetkoma razlike, in Sovjeti, s katerimi so v zadnji tekmi v skupini izgubili za pet zadetkov, kar je Sovjete kljub porazu z Romuni popeljalo v finale, kjer so po podaljšku izgubili z nekdanjo NDR.
S soigralci skoraj brez stikovPeter s soigralci iz Slovana nima veliko stikov, saj jih je življenje preveč ločilo. Nazadnje so se srečali pred štirimi leti, ko so praznovali tridesetletnico osvojitve naslova prvaka Jugoslavije. Občasno se sliši z Alešem Praznikom in Poldetom Kalinom, to pa je tudi vse. Slovenski reprezentanci je bil kot njen koordinator na voljo med EP 2010 v Avstriji. Vključen je tudi v projekt, ko ena od ekip kadetov tekmuje v slovenski kadetski ligi. Slovenski reprezentančni rokomet še naprej redno spremlja, malce slabše pa klubskega, ker ga ni več na televiziji Slovenija. "Glede slovenske reprezentance sem optimist, kar zadeva klube, pa je glede na finance težko pričakovati, da bodo uspešni kot nekoč. Če gospodarstvo nima denarja, ga tudi klubi ne morejo imeti. Od vstopnic pa se ne da živeti," je dodal za konec pogovora.
V BUKAREŠTO Z VLAKOM
ŠE VEDNO PRED OČMI LJUDI NA VOZIČKIH
Postava Jugoslavije na OI 1980Zlatan Arnautović, Adnan Dizdar, Jovica Cvetković, Jovica Elezović, Mile Isaković, Drago Jovović, Pavle Jurina, Enver Koso, Peter Mahne, Jasmin Mrkonja, Velibor Nenadić, Goran Nerić, Stjepan Obrvan, Momir Rnić; selektor: Jezdimir Stanković
Postava Slovana 1980/81
Vlado Brglez, Zoran Ravlić, Mario Sirotić, Marjan Gorišek, Peter Mahne, Radivoj Krivokapić, Vlado Bojovič, Vili Ban, Željko Vujnović, Jani Longo, Franc Doblekar, Miha Bojovič; trener: Jože Šilc.
S KANDIJO SE JE ZMENIL, TISLJA ZAVRNIL
Leta 1988 se je igralec, ki je v nekdanji skupni državi vselej ostajal zvest Slovanu, odločil za prestop v Bruck na Muri in pri tem klubu ostal šest sezon. Odtlej se v Slovenijo ni več vračal. "Klub je takrat treniral slovenski trener Niko Markovič. Skoraj istočasno sem dobil še ponudbo iz švicarskega Luzerna, kjer je bil trener Matjaž Tominec. Pojasnil sem mu, da sem v Brucku že podpisal predpogodbo in da se lahko pogovarjava za naslednje leto. Ko je to minilo, sem v Švico šel na preizkus in takoj dobil ponudbo, kakor tudi novo pri Brucku. Ko smo z družino tehtali obe ponudbi, smo ugotovili, da je za nas najbolje, če ostanemo v Avstriji. Tudi bližina doma je bila dodaten razlog, sploh ker je bila žena ravno noseča."
Peter Mahne je ne le ostal v Avstriji, ampak celo sprejel avstrijsko državljanstvo in nato na domačem SP skupine B ter potem tudi SP najboljših na Švedskem zaigral za avstrijsko reprezentanco. "Takrat je bil v avstrijskih klubih dovoljen samo en tujec. Prvo leto nam je pomagal celjski vratar Milovan Tomić, leta 1991 pa so iz Slovenj Gradca pripeljali še Janija Kontreca. Bil je drugi tujec, ker pa oba nisva mogla igrati, je bila težnja kluba, da dobim avstrijsko državljanstvo. Za kaj takšnega pa nisem dobil blagoslova avstrijske rokometne zveze in selektorja Vinka Kandije. Ta je bil trener dunajskega West Wiena in se je bal, da bi jim prevzeli primat. Po treh letih in pol smo poskusili ponovno, ko se je v avstrijski reprezentanci, ki se je pripravljala za domače SP skupine B, poškodoval eden ključnih igralcev iz West Wiena. Takrat je Kandija sam prišel do mene in me začel spraševati, ali me prevzem državljanstva še vedno zanima," je pojasnil, zakaj se je odločil za ta korak.
Že 15 let pri deželni vladi
Peter Mahne že 15 let dela kot gradbeni tehnik pri deželni vladi Štajerske. Začel je pri gradnji tunelov, bil nato pri novogradnjah mostov ter se potem preselil v oddelek za sanacijo mostov. Po reorganizaciji je pred dvema letoma dobil svoje območje, za katerega je zadolžen. Vsaj do upokojitve o vrnitvi v Slovenijo ne razmišlja. Z ženo imata dve hčerki, ki dobro govorita slovensko, doma pa lahko gledajo tudi program slovenske televizije. Starejša je doštudirala medicino in na Dunaju opravlja specializacijo, mlajša pa je tik pred zaključkom študija tehnične kemije.
DILEMA: DOMOV ALI NE
Istočasno, bilo je leta 1992, ga je poklical tudi takratni slovenski selektor Tone Tiselj. "Vprašal me je, ali bi bil pripravljen zaigrati za slovensko reprezentanco. Ker je postopek za pridobitev avstrijskega državljanstva že stekel in ker sem takrat imel že 33 let ter je bilo vprašanje, ali bi še dočakal kakšno prvenstvo v slovenskem dresu, sem to povabilo zavrnil. Poleg tega smo bili z družino ravno v dilemi, ali naj se vrnemo domov ali ne. Glede na negotov gospodarski položaj v Sloveniji smo se odločili, da ostanemo tu. Potem sem najprej zaigral na prvenstvu B v Avstriji, od koder smo se prebili še na prvenstvo na Švedskem," Peter torej ni izkoristil možnosti, da bi zaigral za Slovenijo, ki je takrat šele formirala svojo izbrano vrsto.
V Brucku je ostal do leta 1994, ko je prišel v spor s trenerjem in upravo. Tega leta je nato podpisal dveletno pogodbo s klubom iz Gradca, kjer živi že dobrih 20 let. Že v prvi sezoni so se potegovali za naslov avstrijskega prvaka, a je bil boljši Linz. Potem je eno sezono odigral še v Leibnizu, igralsko kariero pa zaključil leta 1997 pri 38 letih. Leta 1999 je nato prevzel treninge mladinske in nato tudi članske ekipe drugoligaša Post Gradec, za katerega je naslednje leto celo odigral nekaj tekem namesto igralca, ki je dobil šest tekem prepovedi igranja.
Potem se je zaposlil pri deželni vladi in nekaj let živel brez rokometa, pozneje pa je štiri leta treniral še ekipe Leobna, Gradca in nazadnje pred dvema letoma Bärnbacha iz Köflacha. Slednjega je prevzel po sedmih krogih, ko je bil še brez točke, a ga vseeno obdržal v ligi, naslednje leto pa se je nekaj podobnega zgodilo njemu, zato so ga po seriji porazov zamenjali. "Glede na to, da se vsak dan voziš na trening in ob redni služb nimaš nadzora, kaj se z igralci dogaja dopoldne, je takšno delo relativno težko. Zdaj so pripeljali profesionalnega trenerja iz Bjelovarja, tako da jim gre bolje," je dejal v zvezi s tem.