ŠKANDAL! Juventus zahteva ponovitev tekme z ...

ue
0 13.01.2022 22:45:34

ŠOK NA MADŽARSKEM! 20.000 gledalcev obnemelo!

Prvi dan evropskega prvenstva je že prinesel veliko presenečenje.

V drugi tekmi skupine A, v kateri je tudi Slovenija, je Danska zanesljivo premagala Črno goro s 30:21, ob polčasu je bilo 18:10 za severnjake. Blestel je Mikkel Hansen, prvi zvezdnik danske izbrane vrste je že v prvi polovici tekme Črnogorecem zabil sedem golov, na koncu pa zbral deset zadetkov. Tekma je bila izenačena do izida 4:4, nato so Danci dosegli štiri zaporedne zadetke in se niso več ozirali nazaj. V drugem polčasu je Črna gora prišla najbližje na pet zadetkov zaostanka pri izidu 23:18, a Danska je takrat spet naredila serijo 4:0, in vse je bilo gotovo.

Za presenečenje dneva so poskrbeli Nizozemci, ki so šokirali gostitelje, na uradni otvoritveni tekmi prvenstva so v Budimpešti pred 20.000 gledalci Madžare premagali z 31:28. Pri Nizozemski je blestel Kay Smits, ki je zabil deset golov, pri Madžarski pa je bil najbolj učinkovit nekdanji igralec Celja Mate Lekai z osmimi zadetki.

Srbija je v skupini C brez posebnih težav ugnala Ukrajino z 31:23, Francija pa je bila boljša od Hrvaške s 27:22. Tudi tekmi v skupini E sta se razpletli brez presenečenj, Španci - sicer branilci evropskega naslova - so bili boljši od Čehov z 28:26, Švedi pa od tekmecev iz BiH s 30:18. V skupini F v Košicah je Rusija premagala Litvo z 29:27, Norveška pa je bila na drugi tekmi boljša od Slovaške s 35:25.

V petek bodo na sporedu tri tekme, poleg portugalsko-islandskega dvoboja v Budimpešti bosta v Bratislava še tekmi skupine D med Nemčijo in Belorusijo ter Avstrijo in Poljsko.