ru
16 01.02.2021 13:04:45

Je naredil največjo napako? Slovenski SELEKTOR po neuspehu na SP odgovoril na VSE KRITIKE!

Selektor Slovenije Ljubomir Vranješ je odgovoril na kritike.

Selektor Ljubomir Vranješ je prvič po končanem svetovnem prvenstvu spregovoril za medije. Če se na klice kolegov iz Ekipe SN ni odzival, da bi potegnil črto pod končano svetovno prvenstvo, pa je na dolgo in široko spregovoril za portal Balkan-Handball.

V ospredju je bila kakopak tekma z Egiptom, ki jo je Slovenija izgubila po visokem vodstvu v prvem polčasu. Gotovo se je vprašal, ali bi bilo proti Egiptu ob vodstvu s 15:11 vratarja Klemna Ferlina bolje pustiti na svojem delovnem mestu, namesto da ga je ob slovenskih napadih z izključenim igralcem poklical na klop in pustil prazna vrata. Ravno takrat se je namreč odločilna tekma za četrtfinale s slovenske nagnila na egiptovsko stran. "Vsi želijo govoriti o treh, štirih minutah proti Egiptu. Takšne tri, štiri minute smo imeli tudi na drugih tekmah. Ampak na teh smo dosegali gole. Ubral sem isto filozofijo, da torej odigramo s šestimi proti petim. Prej je to funkcioniralo, proti Egiptu ni. Ampak to me zdaj ne muči. Če bi bil še enkrat v istem položaju, bi to ponovil. Žal smo (v napadu, op. p.) sprejemali napačne odločitve in prejeli nekaj golov. Mislim pa, da bi vsi trenerji odigrali tako kot jaz. Seveda se zdaj po tekmi najde veliko pametnih trenerjev, ampak meni je to okej. Sem realist in iskren do sebe,« je povedal in dodal: »Razmišljal sem, da imamo 15:10. In priložnost, da z igralcem več pridemo na 16:10. Kdo ne bi poskušal izkoristiti te priložnosti? To ni kockanje, ampak statistika. Ker ko gledaš statistiko, kar jaz delam ves čas, si (ob igri brez vratarja op. p.) v 80 odstotkih primerov pripravimo stoodstotno priložnost za gol. Statistika mi pravi, da je bila to prava poteza," je pojasnil Vranješ.