Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 20.01.2020 21:16:46

Španci poleg Hrvatov v polfinalu EP

Rokometaši so v skupini I na Dunaju odigrali prvi tekmi 3. kroga drugega dela evropskega prvenstva. Hrvati in Španci so še naprej brez poraza. Hrvati so z 22:21 odpravili Čehe, Španci pa so bili boljši od Belorusov s 37:28. Tako Španija kot Hrvaška sta že v polfinalu.

Hrvati, ki so si že pred tem zagotovili nastop v polfinalu, so tokrat bili tesen boj z odpisanimi Čehi. Dobre pol minute pred koncem so slednji prek Vojtecha Patzela izenačili na 21:21, zmagoviti zadetek pa je dosegel Luka Stepančić sekundo pred koncem. Marko Mamić je bil sicer pri Hrvatih najboljši strelec s petimi zadetki, pri Čehih jih je Ondrej Zdrahala dosegel sedem.

Španci, ki so si prav tako zagotovili polfinale, niso imeli posebnih težav z Belorusi. Prvi polčas je bil še izenačen, v drugem pa so branilci naslova povedli tudi za deset golov in že precej pred iztekom časa odločili zmagovalca. Ferran Sole Sala in Angel Fernandez Perez sta za zmagovalce dosegla po sedem zadetkov, Mikita Vailupau pa jih je pri Belorusih zbral osem.

Značke: rokomet, ep