Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

ru
ru
0 17.01.2020 21:47:48

Kakšno SPOROČILO in kakšen HUD UDAREC! Glejte, kaj so Norvežani naredili naslednjim tekmecem Slovenije

EHF
Norvežani so se znesli nad Madžari.

Po pomembni zmagi Slovenije nad Islandijo so bili misli slovenskih rokometašev že usmerjene v obračun z Madžarsko, ki bo na sporedu v nedeljo popoldne. To bi lahko že bila tekma, ki bi varovancem Ljubomirja Vranješa na široko odprla vrata polfinala, bojev za kolajno.

Seveda je pogled uhajal tudi k preostalim tekmam skupine II, ki se igra v Malmöju. Še posebej tisti med Norveško in Madžarsko. A dvomov o zmagovalcu tega obračuna praktično ni bilo že po prvem polčasu, ko je po res udarnem začetku Norveška povedla s kar 20:12, Madžari pa bi proti razpoloženim vikingom potrebovali čudež. A ga niso dočakali, Norvežani so slavili s 36:29.

Najučinkovitejši mož Norvežanov je bil z sedmimi zadetki Sander Sagosen, 6 jih je dosegel Goran Johannessen.

Zadnji obračun dneva sta odigrala Švedska in Portugalska. Domačini so v prvi polovici prvega polčasa še držali stik s Portugalci, ki so nato prevzeli pobudo in prvi del dobili s 15:12. V drugem Švedi niso našli rešitve za razpoložene tekmece z Iberskega polotoka, ki so se z zmago s 35:25 vključili v boj za polfinale evropskega prvenstva.

Pri Portugalcih so bili najbolj razpoloženi Fabio Magalhaes, Joao Ferraz in Rui Silva s po šestimi zadetki, pri domačinih pa sta po štiri gole dosegla Andreas Nilsson in Daniel Pettersson.

Značke: norveška, madžarska