Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

8 26.01.2018 19:45:18

UF, KAKŠNO PRESENEČENJE! Ne, priznamo in priznajte, kaj takšnega nismo in niste pričakovali!

Prvo polfinale rokometnega EP je postreglo s presenečenjem, Španci so namreč zanesljivo ugnali Francoze in bodo petič igrali v finalu EP. Na prvi naslov sicer še čakajo.

Španska moška rokometna reprezentanca se je po polfinalni zmagi nad Francijo s 27:23 (15:9) uvrstila v nedeljski veliki finale evropskega prvenstva na Hrvaškem. Druga polfinalna tekma med Dansko in Švedsko se bo v Zagrebu pričela ob 20.30.

Zmaga Španije sama po sebi ni nikakršno presenečenje, je pa presenečenje način, Francoze je namreč španska armada povsem nadigrala in praktično vseskozi nadzorovala potek srečanja.

Španija - Francija 27:23 (15:9)

Zagreb - Arena Zagreb, gledalcev 6000, sodnika: Načevski in Nikolov (oba Makedonija).
* Francija: Dumoulin, Gerard, Remili, Lagarde 3, Mem 1, N. Karabatić 3, Mahe 3 (1), Abalo 1, Sorhando 6, Guigou 1, L. Karabatić, Claire, Dipanda 1, Porte 3, Tournat, Caucheteux 1.
* Španija: Corrales, Šterbik, Gurbindo 2, Rivera 1, Entrerrios 6, A. Dušebajev 1, Sarmiento 3, Aguinagalde 2, Canellas 2, Morros de Argila, Arino 1, Guardiola, Goni, Sole 7 (6), Balaguer 1 (1), Figueras 1.
* Sedemmetrovke: Francija 6 (3), Španija 10 (7).
* Izključitve: Francija 8, Španija 8 minut.

Španski rokometaši, ki so v drugem delu evropskega prvenstva v Varaždinu doživeli visok poraz proti Slovencem (26:31), so očitno ujeli pravo formo. Po zanesljivem zmagoslavju nad Nemci (31:27) so v današnjem polfinalu ukanili še svetovne prvake iz Francije in jim prizadejali prvi poraz na letošnjem turnirju.

Rokometaši s Pirenejskega polotoka so se petič prebili v veliki finale na evropskem prvenstvu. Na dosedanjih štirih finalnih dvobojih na domačih tleh 1996, v Italiji 1998, v Švici 2006 in na Poljskem 2016 so vselej ostali praznih rok, v nedeljskem finalu pa se bodo pomerili z zmagovalcem drevišnjega dansko-švedskega obračuna, ki se bo v hrvaški prestolnici pričel ob 20.30.

Izbranci španskega strokovnjaka Jordija Ribere so levji delež na poti do velikega finala opravili v prvi polovici tekme. Do 18. minute je bila tekma povsem odprta (8:8), nato pa so v zagrebški Areni zagospodarili Španci, ki med 18. in 28. minuto sploh niso prejeli gola, polčas pa zaključili z velikansko prednostjo šestih golov (15:9).

Španci - v sklepnem delu turnirja jih je okrepil legendarni vratar Arpad Šterbik - v drugem polčasu niso popustili niti za ped. "Les Experts", kot imenujejo Francoze, so bili sprva povsem nebogljeni in so v 45. minuti zaostali za devet golov (14:23). V naslednjih šestih minutah so se po delnem izidu 6:0 približali na tri gole (20:23), končnica pa je bila znova domena španskih rokometašev, ki so se nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo prebili v veliki finale.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Ferran Sole s sedmimi, v poraženi pa Cedric Sorhaindo s šestimi goli.