Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

ru
ru
49 13.01.2018 21:10:00

KRAJA SREDI ZAGREBA! Slovenci grdo oškodovani na začetku evropskega prvenstva na tekmi z Makedonijo! (foto)

Martin Metelko
Otvoritvena tekme Slovenije na evropskem prvenstvu v rokometu se ni razpletla po slovenskih željah.

Slovenija je na uvodu v letošnje rokometno prvenstvo pred odlično navijaško kuliso v Zagrebu izgubila proti Makedoniji z 24:25. Tekma je bila dramatična do samega zaključka, Slovenci in Makedonci so uprizorili pravo bitko, na koncu pa so bili srečnejši in spretnejši Makedonci, ki so slavili z golom razlike.

Makedonska izbrana vrsta je slavila tudi ob precejšnji pomoči romunskih sodnikov, ki zares niso bili na primerni ravni in so sprejeli nekaj skoraj škandaloznih odločitev ter povsem razbesneli Veselina Vujovića in njegove varovance. A treba je povedati, da so imeli Slovenci v zadnjih minutah vse v svojih rokah in da so v odločilnih trenutkih naredili nekaj tehničnih napak, tako da krivde za poraz ne gre iskati samo v sodnikih ...

Slovenija je v vodila večino prvega polčasa, Makedonci so jo ujeli v zadnjih minutah z delnim izidom 3:0.Drugi polčas je Makedonija začela silovito, zadela štirikrat zapored, toda v nadaljevanju so jih Slovenci ujeli, tudi prehiteli, a na koncu je zmaga šla v Makedonijo ...

Slovenija - Makedonija 24:25 (11:11)
Arena Zagreb, gledalcev 9000, sodnika: Din in Dinu (oba Romunija).
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 3, Verdinek, Henigman 1, Marguč 2 (1), Kavtičnik 1, Janc 3 (2), Cingesar 3, Zarabec 3, Bezjak 1, Grebenc, Žabič, Mačkovšek 2, Mlakar 4, Suholežnik 1.
Makedonija: Mitrevski, Ristovski, Manaskov 8 (3), Velkovski, Stoilov 1, K. Lazarov 7 (2), Pribak 1, Jonovski, Taleski 1, Mirkulovski 2, Markoski, Kuzmanovski, Georgievski 2, F. Lazarov 2, Popovski, Peševski 1.
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Makedonija 6 (5).
Izključitve: Slovenija 22, Makedonija 12 minut.
Rdeči karton: Cingesar (45.).

Značke: slovenija, makedonija