Drama, živčnost in dolgi nosovi v hrvaškem studiu po izjemni predstavi Slovenije (video)

Grega Wernig
Slovenci, še posebej pa slovenski rokometaši, se bodo še dolgo veselil izjemnega uspeha v Franciji, precej drugačno vzdušje pa vlada pri naših južnih sosedih.

Slovenija
je v soboto na svetovnem prvenstvu v Franciji v končnici tekme za tretje mesto prikazala izjemno in popolno predstavo. V zadnjih minutah je zasenčila naše tradicionalne tekmece iz Hrvaške in jim prizadejala boleč poraz z 31:30. S tem so varovanci Veselina Vujovića več kot le izpolnili cilj, ki so si ga zadali pred začetkom prvenstva, zaradi česar je bilo vzdušje v ekipi več kot le odlično, precej drugače pa je bilo razpoloženje med Hrvati.

Slednji so pričakovali uvrstitev v finale, na koncu pa Francijo zapustili brez odličja. Razočaranje je velikansko, veliko pa o tem povedo tudi hrvaški komentatorji (oziroma njihovi obrazi) televizijske hiše RTL, ki je pokrivala ta dogodek. Slednji enostavno niso mogli verjeti, kaj se dogaja v zadnjih minutah, vsekakor pa bodo še dolgo pomnili prvenstvo, v katerem jim je močan udarec prizadejala ravno Slovenija. Njihove reakcije ob spremljanju zaključka tekme Slovenija - Hrvaška si lahko ogledate tudi v spodnjem posnetku.