25.09.2024 21:26:50

Ormož v ligi NLB do druge zmage

Rokometaši Sviša Cugelj oken Ivančne Gorice so v 3. krogu lige NLB izgubili proti Jeruzalemu Ormožu s 27:29 (13:12).

Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica - Jeruzalem Ormož 27:29 (13:12)
* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 480, sodnika: Marinkovič in Vidali.
* Sviš: Pekeč, Glavan, Justin 9 (3), Kolarič 1, Tekavčič 2, Stopar, Klemenčič 5 (1), Ravnikar, Kutnar 3, Pirnat 1, Grum 1, Bradač, Korošec 1, Ključanin 4, Kompare, Košir.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Zemljič, Mlač Černe, Munda 1, Bogadi 1, Sok 6, Vincek, Hebar 7 (5), Šulek 3, Hebar 1, Lukman 3, Korže Lesjak, Pungartnik 5, Krabonja, Jerenec 2, Škrinjar.
* Sedemmetrovke: Sviš 6 (4), Jeruzalem Ormož 6 (5).
* Izključitve: Sviš 4, Jeruzalem Ormož 8 minut.

Ormožani so gostovali pri Svišu, ki je v uvodnih dveh krogih doživel dva poraza, tokrat pa je tekmecu nudil odpor vse do konca, a vendarle vpisal še tretji poraz. Jeruzalem Ormož pa je zdaj pri dveh zmagah in porazu.

Po uvodnih minutah, ki so minile v izenačenem obračunu, so si prvi na tekmi zajetnejšo prednost priigrali domači rokometaši, potem ko je najprej Lun Ključanin z zaporednima goloma zadel za 6:3, prednost pa so domači ob igralcu več še povečali na 7:3.

Pozneje so se jim gostje iz Ormoža počasi, a vztrajno približevali, v 28. minuti pa je Martin Hebar s sedemmetrovko tekmo postavil v začetno izhodišče. Na glavni odmor sta ekipi šli ob minimalnem vodstvu Sviša.

V 35. minuti so do prvega vodstva prišli Ormožani, ko so povedli s 16:15, povedli tudi s 17:16 in 18:16, vendar jih je domača zasedba ujela. Nadaljeval se je izenačen boj, v 55. minuti pa je Hebar z novo sedemmetrovko zadel za vodstvo gostov s 25:23.

Ko je Gašper Pungartnik v 59. minuti zadel za 28:25, je bil zmagovalec odločen, čeprav je v 60. minuti Aljaž Kutnar še znižal na 27:28. A Pungartnik je nato z novim zadetkom potrdil zmago.

Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši Andraž Justin, pri gostih pa je Hebar dosegel sedem golov, od tega pet s sedmih metrov, Tadej Sok je dodal šest zadetkov.

Obe ekipi nova obračuna v domači ligi čakata že v soboto, ko bo Sviš v 4. krogu gostoval pri Ribnici, Jeruzalem Ormož pa bo gostil Slovenj Gradec.