07.09.2024 20:38:17

Celjani z minimalno zmago začeli novo sezono

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v prvem krogu lige NLB premagali Jeruzalem Ormož s 30:29 (17:13).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 450, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Celje Pivovarna Laško: Češek, Kozina, Gaberšek, Jelen, Perić 5, Marguč 2 (1), Bognar, Belej, Onufriienko 3, Milićević 4, Ćirović 6, Malović, Makuc 2, Hurtado Vergara, Mlakar 3, Rakita 5 (1).
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Mlač Černe 1, Munda, Sok 4 (2), Vincek 1, Hebar 5 (1), Šulek 3, Lukman 5, Korže Lesjak, Pungartnik 7, Krabonja, Jerenec 3.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (2), Jeruzalem Ormož 4 (3).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Jeruzalem Ormož 8 minut.
* Rdeči kartoni: Bognar (18.), Mlakar (25.), Šulek (60.).

Celjska zasedba prvič od slovenske osamosvojitve ne sodi v najožji krog favoritov za naslov državnega prvaka, tekmovalno sezono 2024/25 pa je začela z zmago nad vselej zahtevnim Jeruzalemom iz Ormoža. V izenačenem in razburljivem obračunu je zmagoviti gol v zadnji minuti dosegel Luka Perić.

Izbranci portugalskega strokovnjaka Paula Pereire so v prvem polčasu imeli pod nadzorom "vinarje" iz Prlekije. Sredi polčasa so povedli za pet golov (12:7 in 13:8), kljub rdečima kartonoma Alexa Bognarja in kapetana Žige Mlakarja pa so se na veliki odmor podali s prednostjo štirih golov (17:13).

Celjani so v drugem polčasu močno popustili. Izgubili so rdečo nit v svoji igri, kar so Ormožani izkoristili in v 47. minuti po golu Martina Hebarja povedli z 22:19.

V prelomnih trenutkih dvoboja so rokometaši iz mesta grofov le našli pravi recept za igro gostov ter na koncu v razburljivi končnici tudi strli njihov odpor.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Nik Čirović s šestimi goli, enega manj sta dosegla Perić in Filip Rakita. V ormoški ekipi je Gašper Pungartnik dosegel sedem zadetkov, vratar Filip Ranfl pa je zbral 12 obramb.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Koper (11. september), celjska pa bo gostovala v Ribnici (14. september).