vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 19.05.2023 21:33:13

Veselica v Celju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v predzadnjem krogu lige NLB premagali Krško z 38:27.

Celje Pivovarna Laško - Krško 38:27 (17:18)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 1849, sodnika: Krt in Knez.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Strmljan 1, Knez 1, Mazej 3, Cokan 13 (3), Marguč 1, Antonijević 3, Ivanković 5, Janc 4, Muhović, Žabić 1, Mlakar 2, Vlah 3, Martinović 1, Suholežnik.
* Krško: Logar, Žitković, Škafar, Sintič 11, Sobotič 2, Javor 3 (1), Baznik 1, Resnik, Košir 2, Novak 3, Topolovec, Švalj 3 (1), Dosedla 2, Dragan.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), Krško 2 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2, Krško 4 minute.

Celjani so na zadnji tekmi pred domačimi gledalci osvojili pričakovani točki proti tekmecem iz Krškega, "veselica" prvakov, ki so v tej sezoni osvojili državno prvenstvo in pokalno lovoriko, pa se bo v nadaljevanju večera iz dvorane Zlatorog preselila v središče knežjega mesta.

Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so šele v zadnjem delu današnjega dvoboja, ki si ga je v Zlatorogu ogledalo več kot 1800 gledalcev, pokazali svojo pravo moč.

V 45. minuti so imeli le dva gola prednosti (24:22), v zadnjih petnajstih minutah pa so odločno pohodili "stopalko za plin" in osem minut kasneje že vodili za deset (33:23). Najvišja razlika proti zadnjeuvrščeni ekipi 14-članske lige NLB je znašala 13 golov (38:25).

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Tim Cokan s 13, v gostujoči pa Marko Sintič z 11 goli.

Celjska ekipa bo v zadnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, zasedba iz Krškega pa bo gostila Dobovo.

Trimo Trebnje - Koper 30:22 (16:11)
* Dvorana OŠ, gledalcev 200, sodnika: Košir in Gorenc.
* Trimo Trebnje: Grčo, Čudić, Slatinek Jovičič 2, Horvat 1, Didovič 1, Jurečič 10 (4), Pipp 2, Kotar 3, Miklavec 2, Redek 2 (1), Grbić 1, Glavaš, Krešić 5, Ćorsović 1.
* Koper: Đurica, Morato, Žagar 3, Furlan, Konjevič 3, Bekrić 5 (3), Moljk 2, Beganović, Zugan 2, Sanabor 1, Kete 5, Breznikar 1, Bratkovič.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 6 (5), Koper 3 (3).
* Izključitve: Trimo Trebnje 8, Koper 12 minut.

Trebanjci so dosegli načrtovano zmago in zadržali tretje mesto v ligi NLB, pred zadnjim krogom pa imajo točko manj od drugouvrščenih Velenjčanov, ki so danes slavili v Škofji Loki.

Dolenjci so v drugi polovici prvega polčasa uveljavili svojo premoč. Po neodločenem izidu 8:8 so nato postopoma lomili odpor tekmecev z Obale in v končnici prvega dela tekme povedli s 16:10.

V drugem polčasu so imeli škarje in platno v svojih rokah in si nekajkrat priigrali prednost devetih golov.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Jurečič z desetimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Mirnes Grčo s 15 obrambami. V gostujoči sta Benjamin Bekrić in Andraž Kete dosegla po pet zadetkov.

Trebanjska ekipa se bo v zadnjem krogu v Ljubljani pomerila z LL Grosist Slovanom, koprska pa bo gostila Urbanscape Loko.

Maribor Branik - Slovenj Gradec 26:28 (17:16)
* Dvorana Tabor, gledalcev 132, sodnika: Backović in Palačković.
* Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Jezernik 5 (2), Sok 6 (3), Kovačec 2, Jerenec 3, Košec 3, Gregorič 1, Kačičnik, Budja 4, Razgor 2, Hedl.
* Slovenj Gradec: Leben, Smolnikar, Cvetko 3 (2), Bulovič 5, Majcen 1, Velić 2, Levc 2, Šol 1, Kotar 1, Svečko 2, Lesjak, Starc 3, Komar, Pelko, Lampret 7, Jankovskij 1.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (5), Slovenj Gradec 4 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 12, Slovenj Gradec 14 minut.
* Rdeči karton: Svečko (52.).

Maribor, Dobova in Krško bijejo neizprosne bitke za ohranitev prvoligaškega statusa. Maribor se je točke ali dveh nadejal na svojem zadnjem domačem obračunu v tej sezoni proti tekmecem iz Slovenj Gradca, po obetavni igri pa je zavoljo slabše predstave na sredini drugega polčasa ostal brez obeh točk.

Do 40. minute je bila tekma povsem odprta (20:20), nato pa so v štajerski prestolnici zagospodarili Korošci. Po delnem izidu 6:0 so v 49. minuti povedli s 26:20. Gostitelji so v končnici zaigrali veliko bolje in v 55. minuti povsem zadihali za ovratnik tekmecem (25:26).

V prelomnih trenutkih dvoboja so se borili po svojih najboljših močeh in bili nekajkrat blizu izenačenju, po zgrešeni sedemmetrovki Tadeja Soka v predzadnji minuti pa je Miha Kotar zadel za vodstvo gostov z 28:26 in tako razrešil vse dvome o zmagovalcu.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Aljaž Lampret s sedmimi in Jaroš Bulovič s petimi goli, v domači pa Tadej Sok s šestimi in Teo Jezernik s petimi zadetki.

Mariborska ekipa bo v zadnjem krogu gostovala v Novem mestu, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.

Urbanscape Loka - Gorenje Velenje 27:31 (11:18)
* Dvorana Poden, gledalcev 160, sodnika: Humek in Škvarč.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Belič Pfajfar 4, Cingesar 6 (2), Mali 2, Križaj, A. Jesenko 4 (3), Damjanović 1, Batagelj 3, Nikolić 2, M. Jesenko 1, Strehar 3, Klemenčič, Atanasov 1.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Taletović, Tajnik 1, Pipp 2, Pajt 4, Drobež 1, Mlivić, Sokolič 7 (4), Verdinek 2, Šiško 2, Grmšek 3, Slatinek Jovičič 5, Predović 3, Hriberšek 1.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 7 (5), Gorenje Velenje 5 (4).
* Izključitve: Urbanscape Loka 6, Gorenje Velenje 4 minute.

Rokometaši iz Šaleške doline so po zmagi v Škofji Loki zadržali drugo mesto na razpredelnici, ki jim v prihodnji sezoni prinaša nastop v evropski ligi.

Temelje za zmago so postavili že v uvodu tekme, ko so povedli s 7:2, do konca prvega polčasa pa je njihova prednost vseskozi znašala med petimi in sedmimi goli.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so imeli tudi v drugi polovici tekme popoln nadzor nad Gorenjci, največ pa so vodili za osem golov (23:15, 24:16 in 25:17).

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič s sedmimi goli, vratar Matevž Skok pa je zbral 13 obramb. V škofjeloški je Darko Cingesar dosegel šest golov, vratar Luka Stanojlović pa je zaustavil 11 tekmečevih strelov.

Škofjeloška ekipa bo v zadnjem krogu gostovala v Kopru, velenjska pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico.

Značke: rokomet, dp