Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 01.10.2022 21:48:32

Ljubljančani pred zmago v Mariboru, na koncu gostitelji rešili točko

Rokometaši mariborskega Branika in LL Grosist Slovana so se na današnji tekmi 4. kroga lige NLB razšli z neodločenim izidom 30:30 (15:17).

Maribor Branik - LL Grosist Slovan 30:30 (15:17)
* Dvorana Tabor, gledalcev 175, sodnika: Čretnik in Turnšek.
* Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Planinšek 9, Jezernik 2, Sok 1 (1), Kovačec 3, Jerenec, Košec, Gregorič 2, Blagotinšek 1, Kačičnik 1, Budja 5, Razgor 3, Hedl, Grobelnik 3.
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević 1, Soršak 3, Jakše 1, Pintar 2, Tufegdžić 3 (2), Ranisavljević 8, Perić 2, Lešek 1, Pirnat 2, Jankovski 2, Turnšek 5.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), LL Grosist Slovan 2 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 2, LL Grosist Slovan 8 minut.

Mariborčani so se po odmevni zmagi na Obali konec minulega tedna v svojem Taboru nadejali novih dveh točk proti Ljubljančanom, na koncu pa so po hudem boju iztržili le eno. Rokometaši iz slovenske prestolnice so drugič v tej sezoni igrali neodločeno, pred tem so točko osvojili v Stični proti Svišu iz Ivančne Gorice.

Izbranci gostujočega trenerja Aleša Repine so bili na pragu prve zmage v tej sezoni. Slabih pet minut pred koncem tekme so imeli prednost dveh golov (29:27), a so jih gostitelji ujeli in izenačili na 29:29.

V napeti in razburljivi končnici so gosti v 59. minuti po golu Vida Turnška povedli s 30:29, izenačujoči gol pa je iz sedemmetrovke dosegel domači kapetan Tadej Sok.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Nejc Planinšek z devetimi, v gostujoči pa Stefan Ranisavljević z osmimi goli.

Zasedba iz Maribora bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, ljubljanska pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.

Krško - Urbanscape Loka 20:20 (11:11)
* Športna dvorana, gledalcev 120, sodnika: Nahtigal in Kavalar.
* Krško: Logar, Žitković, Kozole, Škafar, Sintič 1 (1), Sobotič 4, Romih 2 (1), Grobelnik, Baznik 1, Resnik, Košir 1, Novak 5, Sarajlić, Glaser 1, Švalj 3, Dosedla 2.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Jakac, Belič Pfajfar 1, Dolenc 2, Cingesar 7, Mali, A. Jesenko 3, Damjanović 1, Batagelj 4, Nikolić 1, M. Jesenko, Klemenčič, Šilc, Atanasov 1.
* Sedemmetrovke: Krško 4 (2), Urbanscape Loka 1 (0).
* Izključitve: Krško 4, Urbanscape Loka 10 minut.

Rokometaši iz Posavja se veselijo prve točke v ligi NLB. Po treh uvodnih porazih proti tekmecem iz Slovenj Gradca, Trebnjega in Novega mesta so jo novinci na prvoligaški sceni osvojili proti Škofjeločanom.

V Krškem se je večji del tekme "iskrilo in bliskalo" na vse strani. V končnici se je zmaga najprej nasmihala gorenjski ekipi, ki je povedla z 19:16. A domači rokometaši se niso predali, v 57. minuti so prek Marka Sintiča s sedemmetrovke izenačili na 20:20.

V sami končnici razburljivega in živčnega dvoboja sta obe ekipi imeli svoje priložnosti za zmago, a jih nista izkoristili in ostalo je pri neodločenem izidu.

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Andraž Novak s petimi in Tadej Sobotič s štirimi goli, pri gostih pa Darko Cingesar s sedmimi in Mark Batagelj s štirimi zadetki.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, škofjeloška pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico.

Sviš Ivančna Gorica - Trimo Trebnje 18:33 (10:19)
* Dvorana OŠ, gledalcev 567, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Struna, Glavan, Bevec 1, Cirar, Justin 6 (3), Abramović 2, Zavodnik 1, Tekavčič, Kutnar 1, Pirnat, Marojevič 1, Sašek 2, Kompare 2, Košir 2, Vidmar.
* Trimo Trebnje: Grčo, Čudič, Slatinek Jovičič 3, Višček 2, Didovič, Radojković 1, Pipp 3 (2), Kotar 2, Potočnik, Miklavec 1, Redek 1 (1), Grbič 2, Ivanović 4, Glavaš 6 (3), Krešić 4, Ćorsović 4.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 5 (3), Trimo Trebnje 8 (6).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 10, Trimo Trebnje 12 minut.

Trebanjci še naprej meljejo svoje domače tekmece. V uvodnih štirih krogih lige NLB so dosegli štiri zanesljive zmage, njihova zadnja žrtev so bili lokalni tekmeci iz Ivančne Gorice.

Obračun v Stični je bil "enosmerni promet". Vse je bilo v znamenju izbrancev gostujočega trenerja Uroša Zormana, ki so si že po dobrih 21 minutah priigrali enajst golov prednosti (15:4) ter tako razrešili vse dvome o zmagi.

V gostujoči ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Filip Glavaš, v domači Andraž Justin, oba sta dosegla po šest golov.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, trebanjska pa bo gostila Riko Ribnico.

Riko Ribnica - Dobova 30:29 (16:16)
* ŠC Ribnica, gledalcev 180, sodnika: Sok in Lah.
* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek 2, Laljek 3, Pogorelec, Bogdanović 4 (1), Gorenc, Žagar 6, Ljevar 4 (1), Grum 1, Cimerman 3 (1), Grebenc 4, Nosan 1, Hrastnik 2.
* Dobova: Grudnik, Mlakar, Bogovič, Glogovšek, Dragan 1, Luzar, Rantah 6, Šukić 5, Smiljanić 4, Latković, Mlakar 3 (3), Ferenčak, Kozolić, Tajnik 1, Nešić 8 (3), Beganovič 1.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (3), Dobova 7 (6).
* Izključitve: Riko Ribnica 14, Dobova 12 minut.
* Rdeči karton: Grudnik (60.).

Ribničani v tej sezoni ne blestijo, a pridno zbirajo točke. Po uvodnem porazu proti Velenjčanom so nanizali zmage proti Koprčanom in Ljubljančanom, po pravi srhljivki pa danes še proti Dobovčanom. Zmagoviti gol je v izdihljajih tekme dosegel Ilija Bogdanović.

V deželi suhe robe se je večji del tekme odvijal dokaj enakovreden boj. V rahli rezultatski prednosti so bili gostitelji, a gosti iz Posavja jim niso dopustili, da bi se preveč sprostili.

Še več, v sami končnici dvoboja so imeli gosti iz Posavja "zaključno žogo" za zmago, a je niso izkoristili.

Po golu Vanje Smiljanića so gosti v 57. minuti povedli z 29:28, v izdihljajih tekme pa so izbranci domačega trenerja Boruta Mačka - po izenačujočem golu Aljaža Levsteka in zmagovitem Bogdanovića - le osvojili načrtovani točki.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Žan Žagar s šestimi, v gostujoči pa pa Ignjat Nešić z osmimi goli.

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, Dobova pa bo gostila Maribor Branik.

Krka - Jeruzalem Ormož 31:22 (15:9)
* Dvorana Marof, gledalcev 100, sodnika: Škvarč in Humek.
* Krka: Brajer, Blaževič, Bradeško 2, Avsec 5, Majstorović, Grojzdek 1, Škrinjar, Knavs 12 (5), Vukić 2, Stanojević 2, Rašo 1, Lončar, Nosan 3 (1), Kukman 2, Ernestl 1, Matko.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda, Bogadi 3, Fergola, Vincek, Žuran 4, Hebar 1, Šulek, Krabonja 1, Ćirović 10, Cirar, Kolmančič 3 (1), Škrinjar.
* Sedemmetrovke: Krka 8 (6), Jeruzalem Ormož 4 (1).
* Izključitve: Krka 10, Jeruzalem Ormož 10 minut.

Povratnik na prvoligaško sceno iz Novega mesta je dosegel drugo zmago v tej sezoni. Po Krškem je v svojem Marofu danes na kolena položil tudi ormoški Jeruzalem, po hudem boju pa izgubil proti prvaku iz Celja. Ormožani so doživeli drugi poraz, na svojem "računu" imajo tudi dve zmagi.

Izbranci domačega trenerja Mirka Skoka so temelje za zmago postavili v drugi polovici prvega polčasa, ko so povsem zasenčili tekmece iz Prlekije in si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali sedem golov prednosti (15:8). V drugem polčasu so imeli vse vajeti igre v svojih rokah, zanesljivo in zasluženo so osvojili drugi par točk v tej sezoni.

V domači ekipi je blestel Uroš Knavs, ki je dosegel ducat golov, Jernej Avsec pa je za zmago prispeval pet zadetkov. V gostujoči zasedbi je bil najbolj učinkovit Nik Ćirović z desetimi goli.

Novomeška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, ormoška pa bo gostila Krško.