Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 01.10.2022 08:57:17

Prvaki na vrhu, selektor videl zanimiv drugi polčas

Dobovec se je z zmago v Ljutomeru po 4. krogu zavihtel na 1. mesto v 1. slovenski futsal ligi.

V gosteh sta se treh točk razveselila FK Siliko, s 7:2 je bil boljši od Sevnice, in Oplast Kobarid, ki je s 4:1 premagal Mlinše. Domačo zmago, prvo v tej sezoni, je vknjižil Bronx, ki je bil s 5:1 boljši od Dobrepolja.

Prvi polčas v Zagorju se je končal brez golov. Zato pa jih je bilo v 2. polčasu kar pet. Domačini so že v prvem napadu izkoristili neodločnost Oplasta in povedli 1:0. Odgovor gostov je bil silovit: Matej Mohorič je v isti minuti izenačil. Potem pa je Rok Bešter v 27. minuti zadel za vodstvo gostov 1:2, golu je botrovala agresivnost Oplasta, svoje pa je dodala še napaka Mlinšanov pred svojim golom. Nejc Kovačič je v 38. minuti izkoristil slabo podajo Mlinšanov in zadel za 1:3, zmago Oplasta v Zasavju pa je s svojim 2. nocojšnjim golom potrdil Rok Bešter. Tekmo v Zagorju je spremljal tudi Tomi Horvat, selektor članske reprezentance.

Dobovec je nova vodilna ekipa 1. SFL po 4. krogu. Ekipa trenerja Kujtima Morine je s 6:1 zmagala v Ljutomeru. V 4. minuti je zadel Vedran Matošević, v 9. Rok Mordej, v 10. pa Žiga Čeh za vodstvo 0:3. Gostitelji so se vračali, Aljaž Ruis je v 16. minuti znižal na 1:3. Gostje so v 2. delu potrdili kvaliteto, premoč in vlogo favorita še s tremi zadetki - uspešni so bili Patrik Pasariček, Kristjan Čujec in Marko Peček.

Bronxi so doma premagali Dobrepolje, ki je povedlo v 6. minuti, gol je prispeval Kevin Strnad. Bronxi so se vrnili v igro s tremi zaporednimi goli, ki so jih dosegli iz prekinitev. Tilen Kamenčič je izenačil na 1:1, Tilen Kamenčič je povišal na 2:1 (25. minuta), Aleksander Stanić pa je bil avtor gola za 3:1. Končno zmago, že 2. v tej sezoni, sta potrdila Nik Zajc in Jernej Peroša.

1. SFL se nadaljuje 14. oktobra.

Izidi, 1. SFL, 4. krog:

- petek, 30. september:
ŠD Mlinše - KMN Oplast Kobarid 1:4 (0:0)
1:0 Lipovšek (21.), 1:1 Mohorič (21.), 1:2 Bešter (27.), 1:3 Kovačič (38.), 1:4 Bešter (39.)

KMN Sevnica - Siliko Vrhnika 2:7 (1:1)
(podatki še niso na voljo)

KMN Meteorplast Šic bar - FK Dobovec 1:6 (1:3)
0:1 Matošević (4.), 0:2 Mordej (9.), 0:3 Čeh (10.), 1:3 Ruis (16.), 1:4 Pasariček (23.), 1:5 Čujec (31.), 1:6 Peček (39.)

KMN Bronx Škofije - FK Dobrepolje 5:1 (1:1)
0:1 Strnad (6.), 1:1 Peroša (12.), 2:1 Kamenčič (25.), 3:1 Stanić (30.), 4:1 Zajc (37.), 5:1 Peroša (39./10m)