Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 17.09.2022 22:10:48

Ribnica premagala Koper

Rokometaši Rika Ribnice so na današnji tekmi drugega kroga lige NLB premagali Koper s 27:26 (11:12).

* ŠC Ribnica, gledalcev 230, sodnika: Turnšek in Čretnik.
* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek, Laljek 4 (1), Pogorelec, Bogdanović 1, Gorenc 2, Žagar 3, Ljevar 5 (3), Grum 2, Miličevič 1 (1), Cimerman 1, Grebenc, Nosan 3, Hrastnik 5
* Koper: Đurica, Morato, Štavar, Žagar 8 (5), Furlan, Poklar 2, Bekrič 2, Moljk, Stojanović, Vujović 2, Zugan 2, Sanabor, Marić, Kete 4, Breznikar 2, Bratkovič 4 (2).
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 7 (5), Koper 10 (7).
* Izključitve: Riko Ribnica 12, Koper 6 minut.
* Rdeča kartona: Vujović (20.), Marić (44.).

V Ribnici se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, na koncu pa so smetano pobrali domači rokometaši. Zmagoviti gol je v izdihljajih tekme dosegel izkušeni Mitja Nosan.

V deželi suhe robe sta imeli obe ekipi številne priložnosti za zmago. Gostujoča si je v začetku drugega polčasa priigrala prednost treh golov (16:13), a je nato domača zasedba naredila delni izid 3:0 in tekmo postavila v začetno izhodišče.

Do konca dvoboja je bila tekma povsem enakovredna, odločale so malenkosti, navdih posameznika in kanček sreče, vse to je bilo tokrat na strani varovancev domačega trenerja Boruta Mačka.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Leon Ljevar in Gašper Hrastnik s po petimi goli, izkazal se je tudi vratar Sandro Meštrić s 14 obrambami. Matevž Žagar je za primorsko zasedbo dosegel osem zadetkov.

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Ljubljani, koprska pa bo gostila mariborski Branik.

Značke: rokomet, dp