skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 21.12.2019 21:40:54

Celjani se tokrat NISO OPEKLI

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 15. krogu lige NLB premagali Krko s 37:29 (17:14).

Celjski rokometaši so se v minuli sezoni kar dvakrat opekli v dolenjski prestolnici. Najprej so izgubili superpokalno tekmo proti Novomeščanom, nato klonili še na polfinalni tekmi za slovenski pokal proti Velenjčanom, na današnji tekmi pa so osvojili obe točki v Marofu in se na več kot enomesečni počitek odpravljajo s petimi točkami prednosti pred drugouvrščenimi Ribničani, ki bodo tekmo 15. kroga z Velenjčani odigrali šele konec januarja prihodnje leto.

Izbranci gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka so v prvem polčasu prikazali toplo-hladno predstavo. Začeli so sijajno, po 18 minutah igre so vodili s 14:7, nato pa vidno popustili in gostiteljem dopustili, da so do polčasa več kot prepolovili visok zaostanek (14:17).

Igralci iz mesta ob Savinji so se v drugem polčasu sprva mučili proti gostiteljem, po vodstvu z 20:18 pa postopoma zlomili odpor žilavih Dolenjcev. Predvsem sijajno so zaigrali v zadnjih petnajstih minutah, najvišjo prednost pa so si priigrali v 57. minuti (37:27).

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Josip Šarac z osmimi goli, v novomeški sta Andraž Kete in Jan Irman dosegla po sedem zadetkov.

Krka - Celje Pivovarna Laško 29:37 (14:17)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Marko in Matjaž Pirc.
Krka: Brajer, Urbič, Avsec 1, Pršina, Hvastija, Irman 7, Jakše 1, Gorela, Klemenčič 1, Rašo 3, Batagelj 1, Kukman 2, Windischer, Matko 3 (1), Kete 7 (2), Bevec 3.
Celje Pivovarna Laško: Vujović, Gaberšek, Razgor 3, Marguč 4, Šarac 8, Grošelj 2, Poteko, Žabić 5, Kodrin 7, Horžen 3, Grebenc 1, Leban 3, Novak 1.
Sedemmetrovke: Krka 7 (4), Celje Pivovarna Laško -.
Izključitve: Krka 16, Celje Pivovarna Laško 16 minut.
Rdeči kartoni: Grošelj (43.), Rašo (52.), Matko (56.).

Značke: rokomet, dp