KVIZ TEDNA

0 21.12.2019 08:58:17

Dobovec končuje leto 2019 na vrhu

vszi
S tekmami 12. kroga so se končale tekme prve slovenske futsal lige v koledarskem letu 2019. Na vrhu ostaja Dobovec Pivovarna Kozel, ki pa je bil to pot prost. Do zmag so prišli Litija, Sevnica in Tomaž Šic bar. Prvenstvo se bo s 13. krogom nadaljevalo 10. januarja.

V Kobaridu sta se domači Oplast in vrhniški Siliko razšla z delitvijo točk. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v drugem so povedli domačini. V 26. minuti je bil uspešen Jurij Kikelj, Stefan Popović je poravnal na 1:1 v 37. Tako Kikelj in Popović sta dosegla svoj tretji zadetek v letošnji sezoni 1. SFL. Oplast je prišel do svoje devete letošnje točke, Siliko jih ima po sedmem remiju v tej sezoni 16.

Litija leto 2019 končuje z zmago proti Ptujčanom, 4:0 je bilo v litijski športni dvorani. Za zmago sta po dva gola prispevala Primorca Anže Širok in Borut Ručna. Širok je zadel v 16. minuti, Ručna v 23., vajo sta ponovila še v 37. in 30. minuti. Litijani so pri 17 točkah, FC Hiša daril Ptuj ostaja pri osmih.

Precej napeto in tudi izenačeno je bilo v Sevnici, kjer so domačini postavili piko na i novi četrti zaporedni zmagi šele štiri sekunde pred koncem. Takrat je Sebastijan Drobne zadel za končnih 4:2. Pred tem sta Jan Nečemer in Uroš Martič poskrbela za vodstvo Sevničanov 2:0, Dejan Bojkić je goste vrnil na 2:1, Uroš Đurić na 3:2, vmes se je med strelce vpisal še Gregor Pešec. Sevničani so z novo zmago skočili na šesto mesto, kjer imajo 12 točk, toliko kot peti Tomaž Šic Bar), Bronxi ostajajo pri 12 točkah, a so sedmi.

Z zmago so uspešno leto 2019 okronali tudi v Ljutomeru, kjer so varovanci Mateja Gajserja s teniških 6:3 opravili s Stripyjem. Junak domače zmage je zagotovo Aleš Marot, ki je z desetimi goli že tretji strelec 1. SFL. Na vrhu strelcev je s 14 goli Kristjan Čujec (Dobovec Pivovarna Kozel).

Marot je s tremi goli poskrbel za vodstvo 1:0, 2:0 in 4:3. Zmago sta potrdila Darijo Dragosavac in Urban Goričan.

* Izidi, 1. SFL:
- petek, 12. krog:
Litija - Hiša daril Ptuj 4:0 (1:0)
1:0 Širok (16.), 2:0 Ručna (23.), 3:0 Širok (37.), 4:0 Ručna (39.)

Sevnica - Bronx Škofije 4:2 (1:0)
1:0 Nečemer (15.), 2:0 Martič (31.), 2:1 Bojkić (31.), 3:1 Pešec (35.), 3:2 Đurić (38.), 4:2 Drobne (40.)

Oplast Kobarid - Siliko 1:1 (0:0)
1:0 Kikelj (26.), 1:1 Popović (37.)

Tomaž Šic bar - Stripy 6:3 (2:2)
1:0 Marot (3.), 2:0 Marot (13.), 2:1 Kanc (15.), 2:2 Mohorič (20.), 2:3 Bešter R. (21.), 3:3 Klanjšek (24.), 4:3 Marot (24.), 5:3 Dragosavac (36.), 6:3 Goričan (40.)