V obračun z dna lestvice boljši Ormožani

Nikola Miljković
Danes sta bili na sporedu dve tekmi v 11. krogu lige NLB.

Jeruzalem Ormož - Slovenj Gradec 2011 30:26 (16:14)
Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 11. krogu lige NLB premagali Slovenj Gradec 2011 s 30:26 (16:14).

* Športna dvorana Hardek, sodnika: Žibret in Teršek (oba Trbovlje).
* Jeruzalem Ormož: Čudič 8 (4), Bogadi 5, Šoštarič 4, Žuran 3, Kocbek 3, Mesarić 2, M. Hebar 2, G. Hebar 1, Nunčič 1, Ozmec 1, Krabonja, Zemljič, Šulek, Škrinjar, Lukman, Balent.
* Slovenj Gradec 2011: Cvetko 8, Glendža 6, Pajt 3 (1), An. Yankovskyy 2, Banfro 2, Bulovič 2, Štumpfl 1 (1), Lampret 1, Lesjak 1, Tajnik, Soldo, Šiljeg, Abramovič, Jagodič, Al. Yankovskyy.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Slovenj Gradec 2011 3 (2).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 6, Slovenj Gradec 2011 12 minut.

Obračun ekip z dna lestvice, Slovenjgradčani so do te tekme zbrali šest točk, Ormožani pa še eno manj, se je končal z zmago gostiteljev. Večino prvega polčasa so imeli pobudo gosti, a končnica prvega in drugi polčas sta pripadla Jeruzalemu Ormožu.

Prvi polčas so bolje začeli gosti, ki so povedli tudi za tri zadetke že v sedmi minuti, v 19. pa so jih Ormožani ujeli na 10:10. Nalet so izkoristili tudi za vodstvo, ki je v 29. minuti po golu Davida Bogadija znašalo 16:13, na glavni odmor pa so domači nesli zadetek manj naskoka.

V uvodu drugega polčasa so gostitelji še povišali ritem in v 42. minuti je Bojan Čudič zadel za dotlej najvišjo prednost na tekmi - 23:18. V 51. minuti so gosti še prišli na -2, česa več pa jim ni uspelo narediti.

Najboljši strelec pri domačih je bil Bojan Čudič z osmimi goli, pri gostih pa Rok Cvetko, ki je prav tako tekmo končal z osmimi zadetki.

Ormožani bodo v 12. krogu v soboto gostili Trebanjce, Slovenjgradčani pa bodo gostovali v Ribnici.

Krka - Riko Ribnica 30:37 (13:19)
Rokometaši novomeške Krke so v 11. krogu lige NLB izgubili proti Riku Ribnici s 30:37 (13:19).

* Dvorana Marof, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
* Krka: Bevec 1, Majstorović, Pršina 2, Hvastija, Irman 5, Jakše 6 (3), Plut, Klemenčič 3, Rašo 2, Batagelj 2, Brajer, Kukman 4 (1), Windischer, Matko, Kete 5 (2), Urbič.
* Riko Ribnica: Bojić, Strmljan 5, Horvat 4, Vujačić 3, Žagar, Knavs, Ranisavljević 3, Pahulje, Lešek 2, B. Nosan, Klarič, Kovačič 2, Pucelj 8 (2), Tomšič 1, M. Nosan 1, Setnikar 8.
* Sedemmetrovke: Krka 9 (6), Riko Ribnica 2 (2).
* Izključitve: Krka 6, Riko Ribnica 10 minut.

Favorizirani gosti iz Ribnice, ki so doslej doživeli le en poraz in so na lestvici tik za Celjani, so svojo nalogo v Novem mestu opravili pričakovano. Dosegli so deveto zmago, pri čemer so levji delež naredili že v prvem polčasu, ki so ga dobili za šest zadetkov. Krka je na drugi strani doživela sedmi poraz in je še v prvi polovici lestvice.

Domači rokometaši na tekmi niso niti enkrat vodili. V prvem polčasu so korak še nekako držali do 13. minute, ko so zaostajali za dva zadetka, nato pa so si gosti priigrali tudi sedem golov prednosti.

V drugem polčasu so Ribničani tekmece ves čas držali na varni razdalji. Deset minut pred koncem se je Novomeščanom sicer še uspelo približati na tri gole zaostanka, a bližje jim gosti niso pustili.

Pri domačih je bil s šestimi goli najboljši Jaka Jakše, pri gostih pa sta jih po osem dosegla Jan Pucelj in Rok Setnikar.

Krka bo v 12. krogu v petek gostovala v Mariboru, Ribnica pa bo dan pozneje gostila Slovenj Gradec.