Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 11.10.2019 21:45:53

Uf, kakšna zaušnica. Mariborčani izgubili na Ferskih otokih

Grega Wernig
Mariborski Branik je na prvi tekmi drugega kroga evropskega rokometnega tekmovanja challenge v Thorshavnu izgubil proti zasedbi H71 s Ferskih otokov s 24:25 (12:11).

Štajerska ekipa je na Atlantskem oceanu prejela pravo zaušnico. Izbranci Marka Šibile so v prvem polčasu še nadzorovali tekmeca, v prvi polovici drugega dela igre pa doživeli pravi mrk in v 48. minuti zaostali za sedem golov (16:23).

Po tem primanjkljaju so se vendarle zbrali in se po delnem izidu 5:0 približali na dva gola (21:23), na koncu pa proti rokometnim amaterjem izgubili za zadetek (24:25).

V mariborski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Andraž Velkavrh s sedmimi goli, Jan Hočevar, Tadej Sok in Jan Sivka so prispevali po tri zadetke.

Maribor Branik bo povratno tekmo prav tako igral na Ferskih otokih. Ta bo na na sporedu v nedeljo, 13. oktobra, ob 20. uri.

Značke: rokomet, evropa