Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 07.04.2019 22:11:44

Velenjske delnice iz dneva v dan vse bolj vredne

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 3. krogu končnice za prvaka v ligi NLB premagali Koper 2013 z 28:21 (15:8).

Delnice velenjske ekipe so na domači rokometni borzi iz dneva v dan vse bolj vredne. Potem ko je še pred časom kazalo, da je pred zasedbo iz Šaleške doline nova "izgubljena sezona", pa ima zdaj realne možnosti za naslov državnega prvaka. Varovanci Zorana Jovičića so se namreč po današnji zanesljivi zmagi nad Koprčani zavihteli na drugo mesto in se zavoljo neodločenega izida Ribničanov in Celjanov vodilnim tekmecem iz bližnjega Celja približali na vsega tri točke.

Ose so imele od prve do zadnje minute vse niti igre v svojih rokah. Že po trinajstih minutah igre so si priigrale štiri gole prednosti (6:2), najbolj udarno pa so zaigrale v drugi polovici prvega polčasa, ko so povsem zasenčile Primorce in se na velik odmor podale z velikansko prednostjo sedmih golov (15:8).

Velenjčani v drugem polčasu niso popustili, vseskozi so držali tekmece z Obale na varni razdalji, največ pa so vodili za enajst golov (24:13 in 25:14).

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Matic Verdinek s sedmimi in David Miklavčič s štirimi goli, v gostujoči pa Rok Marić in Nejc Planinc, ki sta dosegla po štiri zadetke.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 19. aprila, gostila mariborski Branik, velenjska pa bo dan kasneje gostovala v Ribnici.

Gorenje Velenje - Koper 2013 28:21 (15:8)

Velenje - Rdeča dvorana. 1100 gledalcev. Sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana).
Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič, Mazej 1, Haseljić 3, D. Tajnik 2, Matanović 3, Levc, Stojnić, Miklavčič 4, Banfro 1, Drobež, Verdinek 7 (3), M. Kavčič 3, A. Kavčič 3, Kete 1.
Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Grzentič, Krečič 2, Matijašević 3, Konjević, Moljk, Smolnik 1 (1), Sokolič 2, Zugan, Marić 4, Planinc 4 (1), Stopar, Bratkovič 2.
Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Koper 2013 3 (2).
Izključitve: Gorenje Velenje 6, Koper 2013 8 minut.