Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

0 23.02.2019 21:26:28

Gorenje in Maribor zlahka premagala Urbanscape Loko in Dol TKI Hrastnik, Ribničani tesno prek Trebanjcev

Jurij Kodrin
Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 19. kroga lige NLB premagali Urbanscape Loko z 32:23 (17:14).

Velenjčani so na svoj račun vknjižili novi točki in se utrdili na tretjem mestu, Škofjeločani pa so po devetem porazu v tej sezoni zadržali svojo pozicijo v zgornjem delu prvenstvene lestvice.

V prvi polovici tekme se je v Rdeči dvorani odvijal dokaj enakovreden boj. V prednosti so bili vseskozi varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića, ki so si v zgodnjem delu priigrali štiri gole naskoka (9:5), a trdoživi gorenjski rokometaši so vselej ujeli stik z njimi in jim vztrajno dihali za ovratnik. Popustili so šele v končnici prvega polčasa, ki so ga ose zaključile s prednostjo 17:14.

V drugem polčasu so škarje in platno v svojih rokah imeli Velenjčani. Vselej so bili za korak ali dva pred tekmeci iz Škofje Loke. V 37. minuti so jim ušli na sedem golov (22:15) ter razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Matic Verdinek s sedmimi in David Miklavčič s šestimi goli, v gostujoči pa sta Grega Jamnik in Tim Bogdanić-Jenko dosegla po štiri zadetke.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 1. marca, gostovala v Trebnjem, škofjeloška pa bo dan kasneje gostila Dobovo.

----------------------------------------------

Gorenje Velenje - Urbanscape Loka 32:23 (17:14)

* Rdeča dvorana, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).
* Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič, Mazej, Haseljić 2, D. Tajnik 1 (1), Špelić 3, Matanović 1, Logar, Levc 2, Stojnić 1, Miklavčič 6, Banfro, Verdinek 7 (1), M. Kavčič 2, A. Kavčič 5, Kete 2 (1).
* Urbanscape Loka: Božnar, Juričan, Vrbinc 3, Šibanc 2 (2), Gartner 1, Dolenc, Jamnik 4, M. Jesenko 1, Bradeško 2, Mali, Jeseničnik, M. Pipp, Bergant 3, A. Jesenko 3 (1), Bogdanić-Jenko 4, Marinović.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Urbanscape Loka 4 (3).
* Izključitve: Gorenje Velenje 6, Urbanscape Loka 6 minut.

Ribničani v tekmi kroga boljši od Rika

Rokometaši ribniškega Rika so na današnji tekmi 19. kroga lige NLB premagali trebanjski Trimo z 29:26 (17:13).

Ribničani v obračunu proti Trebanjcem niso posebej blesteli, a osnovni cilj so v celoti izpolnili in v svojem rokometnem hramu z rutinsko predstavo osvojili obe točki. Vodilnim Celjanom so se znova približali na tri točke, Trebanjci pa so trdno na sredini prvenstvene lestvice.

Rokometaši iz dežele suhe robe so od prve do zadnje minute imeli vajeti igre v svojih rokah, najbolj zrelo predstavo pa so prikazali v najbolj prelomnih trenutkih dvoboja. V končnici prvega polčasa so v zadnjih štirih minutah naredili delni izid 3:0 in na odmor odšli prednostjo štirih golov (17:13), v končnici dvoboja pa so med 54. in 57. minuto ponovili vajo in vodstvo 26:24 oplemenitili na 29:24 ter razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Horvat s šestimi, v gostujoči pa Tobias Cvetko z osmimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 1. marca, gostila velenjsko Gorenje, ribniška pa bo dan kasneje gostovala na Dolu pri Hrastniku.

Riko Ribnica - Trimo Trebnje 29:26 (17:13)

* ŠC Ribnica, gledalcev 410, sodnika: Backović in Palacković (oba Ljubljana).
* Riko Ribnica: Glavan, Klarič, Strmljan 5, Horvat 6, Vujačić 4, Žagar, Knavs 5 (2), Ranisavljević, Pahulje, Lešek 1, Kovačič 2, Pucelj 2, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 4, Košmrlj.
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Cvetko 8 (2), Seferović 2, Dobovičnik 4, Mat. Kotar 4, Mih. Kotar 1, Mar. Kotar 3, Udovič 1, Sašek 1, Redek, Bojanić, Grbić, Grandovec 1, Cirar 3 (2).
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 2 (2), Trimo Trebnje 5 (4).
* Izključitve: Riko Ribnica 6, Trimo Trebnje 8 minut.

Mariborčani igraje prek Hrastničanov

Rokometaši mariborskega Branika so na današnji tekmi 19. kroga lige NLB premagali Dol TKI Hrastnik z 31:15 (14:7).

Četrtouvrščeni Mariborčani so brez težav dosegli deseto zmago v tej sezoni, tekmeci iz Zasavja, ki so na predzadnjem mestu v 12-članski ligi, jim niso bili kos v nobenem elementu igre.

Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so temelje za zmago postavili že v prvi polovici tekme, ko so goste zasenčili v vseh prvinah igre in si priigrali sedem golov prednosti (14:7).

V drugi polovici tekme se je nadaljevala igra "mačke z mišjo", končni izid zgovorno priča o tem.

V domači ekipi so Stefan Žabić, Andris Celminš, Tine Marušič, Filip Jerenec in Uroš Štumpfl dosegli po štiri gole, v gostujoči je bil najbolj učinkovit Matic Gruškovnik s tremi zadetki.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ivančni Gorici, zasedba z Dola pri Hrastniku pa bo gostila Riko Ribnico. Obe tekmi bosta v soboto, 2. marca.

Maribor Branik - Dol TKI Hrastnik 31:15 (14:7)

* Dvorana Tabor, gledalcev 250, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).
* Maribor Branik: Đurica, Simonič, Žabić 4, Celminš 4, Marušič 4, Sok, Jerenec 4, Velkavrh 3 (1), Ranevski 2, Budja 2, Jerebie 2, Golik 1, Buneta, Štumpfl 4 (1).
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič, Brilej 2, Klepej 1 (1), Ajdari 1, Grušovnik 3, Zore 2 (1), Pintar 2, Gospodarič, Cigler, Ramić 1, Ribič, Jakopič, Simončič 1, Koprivc 2.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (2), Dol TKI Hrastnik 6 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 6, Dol TKI Hrastnik 6 minut.

Koprčani boljši od Ormoža

Rokometaši Kopra 2013 so na današnji tekmi 19. kroga lige NLB premagali ormoški Jeruzalem s 27:19 (16:8).

Koprčani so dokaj zanesljivo opravili z Ormožani in se zavoljo poraza Škofjeločanov v Velenju znova povzpeli na peto mesto na lestvici, medtem ko osmoljenci današnje tekme v Bonifiki ostajajo na desetem mestu.

Gostitelji so od prve minute zaigrali resno in si že v 17. minuti priigrali šest golov prednosti (10:4), v prvi polovici tekme pa so si najvišjo razliko priigrali v končnici, ko so povedli s 15:7 in 16:8.

Varovanci domačega trenerja Uroša Rapotca so medlo odprli drugi polčas, "vinarji" so namreč v 39. minuti prepolovili zaostanek (18:14). V nadaljevanju je bilo pri gostiteljih tudi nekaj zadrege in predvsem živčnosti (na "kazenski klopi" so preživeli kar 18 minut), v zadnjih desetih minutah dvoboja pa so znova dosegli pravo delovno temperaturo in zanesljivo ukanili Ormožane.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Gregor Krečič, v ormoški pa Martin Hebar, oba sta dosegla po šest golov.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu v soboto, 2. marca, gostovala v Novem mestu, ormoška pa bo tekmo 20. kroga igrala šele 27. marca, ko bo gostila Celje Pivovarno Laško.

Koper 2013 - Jeruzalem Ormož 27:19 (16:8)

* Dvorana Bonifika, sodnika: Štrigl in Ocvirk (oba Velenje).
* Koper 2013: Haseljić 1, Kocjančič, Postogna, Grlj, Makuc 3, Dolenc, Grzentič, Krečič 6, Matijašević 3, Moljk 2, Smolnik 3, Sokolič 4, Zugan 2, Planinc 1, Stopar, Bratkovič 2.
* Jeruzalem Ormož: Balent 1, Firšt-Šeruga, Bogadi, Šoštarič, Čudič 4 (2), Žuran 2, Horvat, M. Hebar 6, T. Šulek, Kocbek, Niedorfer 2, Kosi 3 (3), Mesarić, Ciglar 1.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 -, Jeruzalem Ormož 7 (5).
* Izključitve: Koper 2013 18, Jeruzalem Ormož 10 minut.