miha b Njena.si

Kaj se mu je zgodilo po oddaji?

0 20.02.2019 20:35:27

Celje Pivovarna Laško - Sviš Ivančna Gorica 40:30 (21:16)

Rokometaši Celja Pivovarne laško so v 19. krogu lige NLB premagali Sviš Ivančno Gorico s 40:30 (21:16).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Kozina).
* Celje Pivovarna Laško: Ferlin, Panjtar, Jurečič 3, Malus 3, Kljun 3, Rakita 1, Razgor 4, Ovniček 1, Marguč 7, Šarac 3, Nenadić 3 (2), Accambray 3, Kodrin 4, Horžen 2, Makuc 1, Anić 2.
* Sviš Ivančna Gorica: Vencelj, Škorc, Knez 1, Zafran 7 (1), Fink 6, Tekavčič 6, Hrovat, Stopar 3 (1), Bregar, A. Kutnar 1, Krabonja 3, Zlatnar, M. Košir 2, M. Kutnar, D. Košir, Ropič 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (2), Sviš Ivančna Gorica 2 82).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Sviš Ivančna Gorica 2 minuti.

Obračun prvo- in zadnjeuvrščene ekipe so pričakovano dobili Celjani, ki so vodili od začetka do konca tekme. Že v prvem delu so pokazali, da so kakovostnejša ekipa, v drugem pa le še potrdili zmago, 17. v prvenstvu. Na drugi strani je Sviš prikovan na dno lestvice z dvema zmagama in 17 porazi.

Celjani so v prvem polčasu večkrat pobegnili tudi za šest zadetkov, a so vedno dopustili, da so gosti razliko tudi prepolovili. V 25. in 26. minuti so se približali celo na zgolj dva zadetka. Toda gostitelji so do konca polčasa znova zaigrali bolj zbrano in na glavni odmor nesli pet zadetkov zaloge.

V drugem polčasu so že v 33. minuti Celjani, pri katerih se le vratarja nista vpisala med strelce, pobegnili na 24:16 in nato tekmece le še držali na varni razdalji, največja prednost je znašala 11 golov.

Najboljši strelec pri domačih je bil Gal Marguč s sedmimi goli, pri gostih jih je toliko zbral Luka Zafran.

Celjani bodo tekmo 20. kroga igrali šele 27. marca v gosteh proti Jeruzalemu Ormožu, Sviš pa bo 2. marca gostil Maribor Branik.