vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 16.12.2018 21:08:58

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 21:27 (13:12)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 14. kroga lige NLB v gosteh premagali mariborski Branik s 27:21 (12:13).

* Dvorana Tabor, gledalcev 1300, sodnika: Backović (Ljubljana), Kočevar (Ribnica).
* Maribor Branik: Đurica, Simonič, Žabić 1, Planinšek, Celminš 2, Marušič, Šol, Jerenec, Velkavrh 3, Budja, Jerebie 1, Golik 5 (4), Buneta 5 (1), Štumpfl 4.
* Celje Pivovarna Laško: Panjtar, Ferlin, Vujović 5, Jurečič 5, Malus 4, Kljun, Košec, Razgor 3 (2), Šarac 1, Nenadić, Accambray, Kodrin 3, Horžen, Anić 4,
Bećiri 2.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 8 (5), Celje Pivovarna Laško 2 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 6, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Celjski rokometaši so profesionalno oddelali svojo nalogo in v štajerski prestolnici dosegli 13. zmago v tej sezoni. Po njej so se znova povzpeli na prvo mesto in imajo točko več od drugouvrščenih Ribničanov, medtem ko Mariborčani navkljub četrtemu porazu ostajajo na četrtem mestu.

Čeprav končni rezultat ne kaže, aktualni prvaki niso imeli lahkega dela. Po prvem polčasu so zaostajali, še v 50. minuti sta bili ekipi poravnani (20:20), v zadnjih minutah, ko se je ustavilo dotlej izredno razpoloženemu domačemu vratarju Marinu Đurici (na koncu 17 obramb, 12 v prvem polčasu), pa so reči vendarle prišle na svoje mesto.

Po uvodnih minutah ni kazalo, da se bodo gosti mučili. Hitro so povedli s 6:2, a nato sta na sceno stopila Đurica in Uroš Štumpfl, ki sta najbolj zaslužna, da so Mariborčani spet ujeli priključek, po zaostanku z 8:10 pa z delnim izidom 5:0 prišli do vodstva s 13:10.

Z dobro in borbeno igro so nadaljevali tudi v drugem delu, v 44. minuti so zadnjič vodili, izid je bil takrat 18:17. Nato pa se je razigral tudi gostujoči vratar Klemen Ferlin, domači niso imeli več rešitev v napadu, reševal jih ni več niti Đurica, tako da so pivovarji ob koncu prišli do zanesljive zmage.

Pri Mariboru sta bila najboljša strelca Hrvata Marin Buneta in Matija Golik, oba sta dosegla pet golov, isto število golov sta na drugi strani dosegla Branko Vujović (vse do 16. minute) in Jan Jurečič.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 22. decembra, gostila Urbanscape Loko, celjska pa naslednji dan Riko Ribnico.

Značke: rokomet, dp