49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 23.09.2017 19:54:58

Ribničani na gostovanju v Novem mestu prejeli nepričakovan udarec

Rokometaši novomeške Krke so v 3. krogu lige NLB premagali Riko iz Ribnice z 29:26 (16:13).

Krka - Riko Ribnica 29:26 (16:13)
* Dvorana Marof, gledalcev 220, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
* Krka: Tomič, Brajer, L. Rašo 2, Bevec, Furdi, Didovič 3, Okleščen 7, Pršina, Irman 1, Jakše 3, Udovč 1, D. Rašo, Papež 8 (2), Matko, Ban 2 (1), Klobčar 2.
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat, Fink 1, Vujačić 1, Knavs 4, Henigman 7, Skušek 5 (1), Koprivc 2, Pahulje 5, B. Nosan 1, Kovačič, Kljun, Batinič, Setnikar, M. Nosan, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Riko Ribnica 3 (1).
* Izključitve: Krka 10, Riko Ribnica 8 minut.

Novomeščani so po dveh uvodnih porazih z Mariborčani in Škofjeločani prvič okusili slast zmage na domači sceni, na kolena pa so položili zelo sposobne tekmece iz dežele suhe robe.

Ribničani so v dolenjsko prestolnico prišli kot absolutni favoriti. Sprva je kazalo, da bodo "zlahka" osvojili novi par točk, saj so imeli vse niti v svojih rokah, po vodstvu z 8:6 pa se jim je pošteno zalomilo. Gostitelji so med 11. in 19. minuto naredili delni izid 7:1 in povedli za štiri gole (13:9).

Do konca polčasa so igrali sijajno, največ so vodili za pet golov (15:10), na veliki odmor pa odšli s prednostjo treh zadetkov (16:13). Gostitelji v drugem polčasu niso popustili niti za ped, favorizirane goste so vselej imeli v svoji oblasti, v 40. minuti so si celo priigrali šest golov prednosti (21:15), lepo zalogo pa so z zanesljivo predstavo zadržali vse do konca dvoboja.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Jernej Papež z osmimi in Grega Okleščen s sedmimi goli. V gostujoči je slovenski reprezentant Nik Henigman dosegel sedem, Janez Skušek pa pet zadetkov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Šmartnem pri Litiji, ribniška pa bo gostila mariborski Branik. Obe tekmi bosta v soboto, 29. septembra.

Značke: rokomet, dp