1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 15.09.2017 21:59:21

Herz Šmartno - Jeruzalem Ormož 26:28 (11:15)

Rokometaši Herza Šmartnega so v 2. krogu lige NLB izgubili proti Jeruzalemu Ormožu s 26:28 (11:15).

* Dvorana Pungrt, gledalcev 250, sodnika: Mar. in Mat. Pirc (oba Hrpelje).
* Herz Šmartno: M. Sadar, Strmljan 11 (5), Ribarič 1, Kunst 4, Cirar 2, Bahovec, Žižek, Muratovič, A. Sadar, Bučar, Avsec, Jerina, Močnik 2, Žurga 3, Kukovica, Dobovičnik 3.
* Jeruzalem Ormož: Šulek, Voljč, Čudič 5 (3), Žižek-Cvetko, Žuran 1, Hebar, Kocbek 4, Balent, Šoštarič, Ozmec 3, Ciglar, Mesrić 1, Vujović, Rajšp, Cirar 8, Kavčič 6.
* Sedemmetrovke: Herz Šmartno 6 (5), Jeruzalem Ormož 4 (3).
* Izključitve: Herz Šmartno 4, Jeruzalem Ormož 12 minut.
* Rdeči karton: Ribarič.

Jeruzalemčani so po pričakovanjih prišli do zmage v Šmartnem pri Litiji. Odločilno prednost so si priigrali v uvodu drugega polčasa, čeprav so se domači ob koncu še približali, pa niso ogrozili zmagoslavja gostov.

Favorizirani gosti so v prvem polčasu pokazali svoje namere po dveh točkah. Že v 16. minuti so vodili z 11:5, toda domačim se je uspelo takrat še vrniti v igro, saj je Jaka Žurga zaostanek praktično izničil, ko je v 25. minuti zadel za 11:12. V končnici polčasa so Jeruzalemčani spet malo stopili na plin in povedli s 15:11.

V uvodu drugega polčasa pa se je zdelo, da je zmagovalec že znan. Že v 34. minuti je namreč Rok Žuran zadel za vodstvo 20:12. Sledilo pa je obdobje slabše igre gostov, domači pa so začeli nižati zaostanek. V 56. minuti je tako Tilen Strmljan poskrbel za 24:26. A to je bilo tudi najbližje, kar so jim gosti dopustili.

Pri Šmartnem je bil z 11 goli najboljši Tilen Strmljan, pri gostih pa z osmimi Gal Cirar.

Herz Šmartno bo v 3. krogu prihodnjo soboto gostoval v Dobovi, Jeruzalem Ormož pa bo gostil Trebanjce.

Značke: rokomet, dp