02.12.2015 20:16:38

Celjska zmaga pred osnovnošolci

Nikola Miljković

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 13. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Koper 2013 s 33:28 (19:13).

Celjani so pred 1250 gledalci - večina od njih je bila osnovnošolcev na takoimenovanem dnevu mladih - pričakovano osvojili novi točki v državnem prvenstvu, za njih pa je bil današnji dvoboj z zelo vročimi povratniki na prvoligaško sceno iz Kopra tudi generalka za letošnjo zadnjo tekmo v evropski ligi prvakov, ko bodo v nedeljo gostovali pri imenitnih Parižanih.

Celjani so bili v vodstvu od prve do zadnje minute in postopoma lomili odpor bojevitih Koprčanov. Predvsem udarno so zaigrali v drugi polovici prvega polčasa, v 22. minuti so povišali na 14:8, na velik odmor pa odšli z nespremenjeno prednostjo šestih golov (19:13).

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so v osmi minuti nadaljevanja prepolovili zaostanek in se gostiteljem približali na tri gole (22:19), a nato so Celjani znova zaigrali nekoliko bolj odločno in pet minut kasneje povišali na 26:20. Domači rokometaši so si deset minut pred koncem priigrali prednost osmih golov (30:22) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Zlatorogu.

V sami končnici je Blaž Janc, z osmimi goli tudi najbolj učinkovit strelec dvoboja, z glavo udaril ob tla in si izbil dva zoba ter v spremstvu klubskega zdravnika takoj zapustil dvorano in odšel v celjsko bolnišnico.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 12. decembra, gostovala v Trebnjem, celjska pa bo dan kasneje gostila ljubljanski Slovan.

Celje Pivovarna Laško - Koper 2013 33:28 (19:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev 1250, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Teršek (Hrastnik).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Dobaj, Blagotinšek 2, Ivić 3 (1), Janc 8, Marguč 2 (2), Poteko, Zarabec 4, Dujmovič 2, Kodrin 1, Fižuleto, Patrianova, Žvižej 2.
Koper 2013: Ponikvar, Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 1, Krečič 1, Matijašević 4 (1), Gašperšič 2, Moljk, Gorela 6, Zugan 2 (1), Rapotec 3 (2), Smolnik 5, Sokolič 3 (2), Marič, Bratkovič 1.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Koper 2013 7 (6).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Koper 2013 4 minute.
Rdeči karton: /.

Tekma med rokometaši iz Izole in Slovenj Gradca je bila dvakrat prestavljena, v tretjem poskusu pa so Primorci na kolena položili Korošce in dosegli tretjo zmago v državnem prvenstvu, a še vedno ostajajo na desetem mestu v 14-članski ligi.

Istrabenz Plini Izola - Slovenj Gradec 2011 28:27 (14:13)

Izola - Športna dvorana, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Cvetko (Celje).
Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurić 2, Čolić, Gjerek 1, Božič 3 (1), Zorič-Stepančič 2, Žgavec 1, Čosić 5, Kecman 2, Vuković 2, Gomezelj, Velkavrh 10, Konig, Madžarevič.
Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Orter, Zbičajnik 1, F. Banfro, Suholežnik 3, Doberšek 1, V. Levc 7 (1), Hartman 5, Štumpfl, Voršič, Kobold 1, Poklič, Podstenšek 3, Višintin, Malus 6 81).
Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (1), Slovenj Gradec 2011 2 (2).
Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6, Slovenj Gradec 2011 12 minut.
Rdeči karton: Malus (29.).

Izidi 13. kroga
- sreda, 2. december: Celje Pivovarna Laško - Koper 2013 33:28 (19:13) - sobota, 5. december 2015: 19.00 Dobova - Jeruzalem Ormož 19.00 Istrabenz Plini Izola - Riko Ribnica 19.00 Gorenje Velenje - Krka 19.00 Trimo Trebnje - Slovenj Gradec 2011 19.30 Maribor Branik - Slovan 19.30 Sevnica - Urbanscape Loka