Ekipa
© 2024 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Miha Andolšek
Miha Andolšek
18. 02. 2015 · 13:37
09. 08. 2017 · 09:56
Deli članek:

Splet in rokomet: www.prostorzanapredek.si

vszi

Številni na Sončni strani Alp jemljejo spletno stran, facebook, twitter in podobna družbena omrežja še vedno predvsem in samo kot nujno zlo, pa čeprav so vse prej kot to.

Če na kratko preletimo slovenske prvoligaše in njihovo udejstvovanje na svetovnem spletu, potem lahko hitro ugotovimo, da so tisti rezultatsko najbolj uspešni tudi najbolj dejavni na svetovnem medmrežju.


Lahko bi tudi zapisali kolikor denarja, toliko muzike, pa čeprav prazna blagajna nikakor ne bi smela biti izgovor za pomanjkanje idej, ustvarjalnosti, da ne rečemo izgovor za nedelo, neodgovornost in lenobo.

Med štirinajstimi prvoligaši lahko tako najdemo take, ki na in v tovrstno komunikacijo z navijači ter mediji veliko vložijo, pa tudi takšne, ki jih za vse skupaj kaj malo briga in jih posledično še vsemogočni google le s težavo najde. In teh nam je kot vedno najbolj žal.

NEURŠČENI
Čeprav naj bi spletna stran spadala pod obvezno opremo vsakega prvoligaša, kar naj bi navsezadnje določalo tudi licenciranje, ki pa se že dolgo obira. In dandanes, globoko v 21. stoletju, boste tako še vedno zaman iskali spletno domovanje Krškega, ljubljanskega Slovana in Ormoža.

No, če smo povsem natančni, tisto od Posavcev se bojda prenavlja, medtem ko lahko vsebinsko sicer bogate članke o ormoškem prvoligašu skupaj z ostalimi dogodki v Prlekiji, od maškar pa do črne kronike, najdete na spletni strani Kabelske televizije Ormož, kar pa seveda ni in ne more biti isto kot pa domača oziroma lastna spletna stran.

vszi

Če ne bi bili aktivni na facebooku, potem bi klubu, katerega predsednik predseduje tudi združenju prvoligašev, brez kančka slabe vesti prilepili tisto, ki se jo tako vztrajno otepajo. Da so klub iz kamene dobe. Tam je izgubljen Slovan, ki že celotno sezono deluje v popolni medijski ilegali.

SLABO
Z lastnimi spletnimi stranmi se po drugi strani lahko pohvalijo v Sevnici, Škofji Loki in Slovenj Gradcu, a to je tudi bolj kot ne vse. Gre namreč za dodobra zaprašene strani, kjer so novice tako pogoste kot dež v puščavi.

Najnovejša na sevniški strani je denimo stara tri mesece in vsebinsko ni ravno izčrpna, saj se v celoti glasi: "Fantje mlajših selekcij so naredili kratki fotoshooting." Dobesedno. Škofjeloška je v mirovanju že od začetka sezone, na Koroškem pa so vas/nas v zadnjih mesecih zgolj prijazno spomnili, da jim lahko namenite/namenimo del svoje dohodnine.

Da ne bomo zgolj kritični do omenjene trojice, na družbenih omrežjih kažejo znake življenja, klub iz Slovenj Gradca tudi precej več kot le to. Le za spoznanje boljše je v Ivančni Gorici, kjer so po obetavnem začetku precej popustili in v svetovno medmrežje v letu 2015 prek spletne strani lansirali, reci in piši, eno samo novico, medtem ko se Izola po nekajmesečnem globokem spancu počasi prebuja, zato naj do nadaljnjega ostane neocenjena.

ZA SILO
Krki in Ribnici po drugi strani pomanjkanja ažurnosti glede novic ne gre očitati, marsikaj drugega pač da. Če boste podrobneje pobrskali po novomeški strani, boste lahko naleteli na podatek, da je trener še vedno Slavko Ivezić, ob članski ekipi pa vas bo pozdravila zasedba iz sezone 2012/13. Suhorobarji imajo po drugi strani rubrike lično in ažurno urejene, pogrešamo pa bogatejšo vsebino. Morda sem in tja ob goli statistiki in nekajvrstičnih napovedih še kakšen članek, izjavo, intervju ...

SOLIDNO
Na prvenstveni lestvici četrto mesto zasedajo Trebanjci, in če bi jim tudi na spletni namenili polfinale, bržkone ne bi prav dosti, če sploh kaj zgrešili. Nič spektakularnega, a povsem solidno, v okviru zmožnosti oziroma kot na igrišču.

vszi

Ni to sicer v rangu vodilne trojice, a tudi vložki in delovna sila so neprimerno manjši. Gorenje po drugi strani še vedno bolje deluje na igrišču kot na medmrežju, a v zadnjem letu je naredilo zajeten korak naprej, za kar gredo zasluge tudi ali pa predvsem Marku Oštirju, ki je po igralski upokojitvi nekatere zadeve prevzel v svoje roke. Prostora za napredek je še precej, a ni dvoma, da napredek je.

DOBRO
Vsaj korak pred drugimi sta še vedno Celje PL in Maribor, ki sta že nekaj let med boljšimi rokometnimi stranmi v regiji, primerljiva z evropskimi standardi. Vedno je seveda lahko bolje, a za slovensko realnost je to več kot zelo spodobno, vzdrževanje oziroma nadgrajevanje ravni pa bo kljub zategovanju pasu vse pomembnejše.

Udejstvovanje na spletnih omrežjih je namreč iz dneva v dan bolj pod drobnogledom, navsezadnje je tudi EHF za enega od kriterijev pri dodelitvi mest v ligi prvakov določila prav prizadevanje kluba na področju družbenih medijev oziroma predstavitvi in videzu kluba na igrišču, imenovanem svetovni splet.