Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 29.12.2020 22:14:38

Kiel presenetljivo RAZBIL Barcelono: Zarabec začel nemško pot do EVROPSKE KRONE!

Kiel je četrtič osvojil rokometno ligo prvakov.

Nemci so na zaključnem turnirju v finalu premagali Barcelono s 33:28 (19:16). Za zmagovalce je en zadetek dosegel Miha Zarabec, ki je v polno meril za prvo vodstvo Kiela, ko je v polno meril za 1:0. Pri poražencih se Jure Dolenec in Blaž Janc nista vpisala med strelce.

Kiel - Barcelona 33:28 (19:16)
* Lanxess-Arena, brez gledalcev, sodnika: Gubica in Milošević (oba Hrvaška).
* Kiel: Landin, Ehrig, Duvnjak, Sagosen 7, Reinkind 1, Sunnefeldt, Weinhold 5, Wiencek 2, Ekberg 8, Ciudad Benitez, Quenstedt, Wager, Dahmke 5, Zarabec 1, Woigt, Pekeler 4.
* Barcelona: Perez de Vargas, Möller, Entrerrios 1, Sorhaindo, Dolenec, Arino 4, Janc, N'Guessan 1, Gomez Abelo 10, Dos Santos 1, Mem 4, Cindrić 3, Pascual, Palmarsson 1, Fabregas 3, Frade.
* Sedemmetrovke: Kiel 6 (6), Barcelona 7 (5).
* Izključitve: Kiel 10, Barcelona 8 minut.

Nemška zasedba, za katero Zarabec igra od leta 2017, je četrtič osvojila najbolj prestižno klubsko tekmovanje na stari celini. Pred letošnjim zmagoslavjem je slavila tudi v letih 2007, 2010 in 2012, za končno zmago v sezoni 2019/20 pa je prejela pol milijona evrov.

Barcelona, sicer devetkratna zmagovalka lige prvakov v letih 1991, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005, 2011 in 2015, je doživela peti poraz v velikem finalu, pred letošnjim dvobojem je praznih rok ostala tudi v letih 1990, 2001, 2010 in 2013. Člani katalonske zasedbe so slovenski reprezentanti Jure Dolenec, Blaž Janc in Domen Makuc.

Kiel je sijajno odprl dvoboj v Kölnu. V 19. minuti si je priigral štiri gole prednosti (13:9), a je Barcelona v naslednjih dveh minutah naredila delni izid 3:0 in mu povsem zadihala za ovratnik (13:12), v 27. minuti pa ga po golu Francoza Dika Mema tudi ujela in izenačila na 15:15. V končnici prvega polčasa je nemška zasedba ujela pravi ritem in ga zaključila z vodstvom 19:16.

Izbranci češkega strokovnjaka na nemški klopi Filipa Jiche v drugem polčasu niso popustili, kljub napornemu sporedu v Kölnu in ponedeljkovi zmagi nad Veszpremom po pravi bitki v podaljšku, so še naprej igrali poletno in bojevito ter, tudi po zaslugi sijajnih obramb danskega vratarja Niklasa Landina, v 44. minuti povedli s 25:20.

Kiel je v končnici dvoboja zaustavil vse nalete Barcelone in se četrtič v zgodovini veselil končne zmage v ligi prvakov.

Pri nemški ekipi sta bila najbolj učinkovita Šved Niclas Ekberg z osmimi in Norvežan Sander Sagosen s sedmimi goli, pri španski pa Aleix Gomez Abello z desetimi ter Dika Mem in Aitor Arino Bengoechea s štirimi zadetki.

PSG je bil na tekmi za tretje mesto boljši od Veszprema z 31:26 (14:11).