rb
rb
0 29.05.2023 09:16:12

Primorci in Štajerci slavijo napredovanje, v prestolnici igrali proti … mamam!

Ob koncu tedna so bile v tretjem kakovostnem razredu tekmovanja na sporedu preizkušnje zadnjega prvenstvenega kroga, v sklepnih 90 minutah sta padli najpomembnejši odločitvi – nova oziroma stara drugoligaša sta Tolmin in Dravinja.

V zahodni skupini tretjeligašev sta se za prvo mesto potegovala Tolmin in Šenčur, pred zadnjimi 90 minutami so imeli Primorci točko prednosti, ampak drame vendarle ni bilo. Puntarji so svoj del naloge opravili z odliko. Na domačem igrišču so pred 750 gledalci z 2:0 ugnali Vipavo, že v uvodne pol ure je dvakrat zadel v polno Nejc Močnik in poskrbel, da v Športen parku Brajda ni bilo stresa. Preostalih 60 minut je bila zgolj formalnost in čakanje na slavje Sanela Konjevića in njegovih varovancev skupaj z navijači ob vrnitvi v drugi kakovostni razred tekmovanja.

tolmin

Nogometaši Šenčurja so gostili Slovan in se 'predali' že po desetih minutah, ko so zaostajali z dvema goloma, naposled se je razpletlo z visoko zmago Ljubljančanov. Bilo je 0:4, v glavni vlogi je bil znova Milan Đajić, ki je trikrat zatresel domačo mrežo, enkrat je bil uspešen Fabio Barbosa Falcao. Zasedba s Kodeljevega je bila sicer po prvem delu prvenstva brez zmage, sezono je končala s sedmimi na varnem devetem mestu na lestvici. Obilo zaslug za to ima Milan Đajić, ki je jeseni branil barve Brinja Grosuplja, po vrnitvi v klub, kjer je igral že v mlajših selekcijah, pa je doživel strelsko eksplozijo. Tridesetletni napadalec je dosegel 16 golov, kar 15-krat je bil uspešen na zadnjih sedmih preizkušnjah in si vrh lestvice strelcev deli s Patrikom Elerjem iz Adrie. Enaintridesetletnik, ki je v preteklosti zablestel v avstrijskem Wackerju in si prislužil prestop v Nancy, je bil prav tako učinkovit v končnici, v zadnjih sedmih dvobojih je bil uspešen 11-krat.

347-11-1svoboda

Sava Kranj, ki je izpadla iz lige, je v zadnjem krogu poskrbela za potezo, ki ji ni v ponos in ni dobra reklama za tekmovanje, hkrati pa razkriva stanje duha v klubu. Gostov namreč ni bilo v prestolnico, kjer bi morali meriti moči s Svobodo. Gostitelji so tako točke osvojili brez boja, toda v Športnem parku na Viču je bilo kljub temu zelo živahno. In tudi tekma je bila naposled odigrana. Zabavna! Odziv gostiteljev je bil sijajen. Nogometašem Svobode so se po robu postavile mame igralcev iz mlajših klubskih selekcij, spopad pa se je končal predčasno. Zaradi pirotehničnega spektakla je bil prekinjen, navijači so preplavili zelenico, kar je bilo obenem vabilo na piknik, kjer se je zabava ob dobri hrani, pijači in glasbi zavlekla dolgo v noč, tretji polčas je v popolnosti uspel.

347-11-dravinja

Na tretjeligaškem vzhodu je Dravinja zadnji krog pričakovala z dvema točkama prednosti pred Ptujčani, pri tem je tudi ostalo. Ekipa iz Slovenskih Konjic, ki ji s klopi poveljuje Damjan Flis, na svojem igrišču pred 600 gledalci proti Vidmu ni dovolila presenečenja. Resda ni blestela, a je z zmago z 1:0 dosegla namen, edini gol za veliko slavje je v 66. minuti dosegel Žan Ramšak in se na vrhu lestvice strelcev z 20 zadetki pridružil Robertu Kurežu (Videm). V najstarejšem slovenskem mestu so z zanimanjem poslušali informacije iz Športno-rekreacijskega centra Dobrava in vmes polnili mrežo Šmartna. Odjeknila je petarda, toda Simon Dvoršak in njegovi fantje bodo morali napredovanje oziroma vrnitev med drugoligaše naskakovati v prihodnji sezoni, v kateri bodo v 2. SNL igrali Gorica, Tabor, Ilirija, Krka, Beltinci, Nafta, Primorje, Brinje Grosuplje, Bistrica, Bilje, Jadran, Triglav, Rudar, Fužinar, Tolmin in Dravinja

3. SNL - vzhod

Izidi 26. (zadnjega) kroga: Dravinja – Videm 1:0, Drava – Šmartno 5:0, Zavrč – Cirkulane 3:1, Podvinci – Dobrovce 2:3, Rače – Brežice 0:2, Šampion – Ljutomer 1:1

14. Dravograd 25 2 2 21 28:96 8

Krško Posavje je po prvem delu prvenstva izstopilo iz lige.

3. SNL - zahod

Izidi 26. (zadnjega) kroga: Tolmin – Vipava 2:0, Šenčur – Slovan 0:4, Brda Dobrovo – Izola 2:1, Dren Vrhnika – Visoko 1:0, Lesce – Žiri 0:0, Adria – Škofja Loka 4:3, Svoboda – Sava Kranj 3:0 (b. b.)