Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 01.08.2019 20:56:36

Domžalam NI USPELO: SRHLJIVKA v Malmöju odločena v 83. minuti! (video)

Martin Metelko
Nogometaši Domžal so se dostojno upirali favoriziranemu Malmöju, a so na Švedskem končali letošnjo evropsko pustolovščino.

Vodilno moštvo tamkajšnjega prvenstva je po remiju v Domžalah, kjer je bilo 2:2, na svojem igrišču slavilo s 3:2 in si priigralo napredovanje v tretji krog kvalifikacij za ligo Europa.

Domžalčani so odlično začeli obračun in v 12. minuti po izvrstnem strelu Shamarja Nicholsona povedli. Nato so domačini dvakrat zadeli, in ko so vsi mislili, da se bo na glavni odmor šlo z njihovo prednostjo, je udaril Sven Šoštarič Karić, ki je natančno meril z levico - za 2:2.

V drugem polčasu so domačini pritisnili proti tekmečevim vratom, a niso bili učinkoviti. Česar niso uspeli narediti iz igre, pa jim je v 83. minuti uspelo po predložku s kota, ko je vratarja Grego Sorčana premagal Bengtsson in postavil končni rezultat nocojšnjega srečanja - 3:2. Gostje so sicer krenili po izenačenje, ki bi jim prineslo napredovanje, a pri tem niso bili uspešni in skupne zmage s 5:4 so se veselili Švedi.

Ta poraz mogoče malo spominja na lanskega proti ruski Ufi, ki je na povratni tekmi v Domžalah z zadetkom Bojana Jokića v zadnjih minutah izenačila na 1:1 in bila uspešnejša zaradi doseženega zadetka v gosteh.

TUKAJ si lahko ogledate zadetek Shamarja Nicholsona.

TUKAJ si lahko ogledate zadetek Svena Šoštariča Karića.

TUKAJ in TUKAJ si lahko ogledate zadetka Malmöja iz prvega polčasa.

Malmö - Domžale 3:2 (2:2)
* New Stadium Malmö, gledalcev 12.348, sodniki: Delerue, Debart in Jeanne (vsi Francija).
* Strelci: 0:1 Nicholson (12.), 1:1 Lewicki (20.), 2:1 Rosenberg (32.), 2:2 Karič (45.), 3:2 Bengtsson (83.).
* Malmö: Meličarek, Safari, Rieks, Lewicki, Bachirou, Rosenberg, Christiansen, Bengtsson, Antonsson (od 87. Guillermo), L. Nielsen (od 46. Larsson), Berget (od 87. Brorsson).
* Domžale: Sorčan, Klemenčič, Ibričić, Mujan (od 59. Vuk), Sikošek (od 84. Podlogar), Käit, Ćorluka (od 87. Ilić), Karič, Nicholson, Dobrovoljc, Gnezda Čerin.
* Rumeni kartoni: Bengtsson; Gnezda Čerin, Ibričić.