Zaigralo vam bo srce! Ste videli, v kakšni majici...

ela mei2 Njena.si

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

2 04.06.2018 11:42:21

Zgodovinski uspeh MARIBORA IN OLIMPIJE na Hrvaškem! VEČNI DERBI v finalu pa je pripadel ... (video)

HNK Rijeka
Na enem najstarejših nogometnih turnirjev na tem področju velik uspeh slovenskih ekip.

Na letošnjem, 66. kadetskem turnirju Kvarnerska rivijera je sodelovalo 16 ekip iz šestih držav. Turnirja so se udeležile tudi tri slovenske ekipe: Maribor, Olimpija in Domžale. Na koncu sta najboljši slovenski ekipi dosegli izjemen uspeh, saj sta se Maribor in Olimpija uvrstila v finale, v katerem so bili boljši vijoličasti in tako je v 66. letih slovenska ekipa prvič osvojila prestižni turnir na Reki.

Maribor je v finalu z 2:1 premagal Olimpijo, vijoličastim pa je naslov prinesel dvakratni strelec Žan Vipotnik. Maribor je povedel v 21. minuti. Verbič je izvedel prosti strel, vratar Olimpije Pavli je strel ubranil, toda le do Vipotnika, ki je žogo pospravil v mrežo.

Maribor bi lahko povedel že prej, saj je Vipotnikov strel branilec Olimpije rešil na golovi črti. Podobno se je zgodilo tudi na drugi strani, ko je po podaji s kota streljal Kurež, s črte pa je žogo izbil Šlamberger. No, Ljubljančani so izenačili v 37. minuti, ko je po strelu s kota Kurež na prvi vratnici z lepim udarcem pod prečko zadel za 1:1.

V drugem polčasu je imel lepo priložnost Pečar, a se je izkazal Stopajnik. Zmagoviti gol je dosegel Vipotnik v 66. minuti. Streljal je z roba kazenska prostora, žoga pa se je od enega od obrambnih igralcev Olimpije odbila, prevarala vratarja Pavlija in pristala v mreži.

Olimpija je imela v 80. minuti priložnost za izenačenje, ko je po napaki vratarja Stopajnika, ki je slabo poslal žogo v igro, Kurež poskušal z lobom, vendar je streljal mimo mariborskih vrat.

Vsekakor sta slovenski ekipi na enem največjih kadetskih turnirjev na teh prostorih pokazali, da se za prihodnost nogometa v Sloveniji ni bati.

Izidi slovenskih ekip

Skupina A: Olimpija – Pomorac 4:0, Olimpija – Venezia 3:1, Rijeka – Olimpija 4:0

Skupina B: Maribor – Rudar Labin 7:0, Maribor – Željezničar Sarajevo 1:0, Sampdoria – Maribor 3:0

Skupina C: Domžale – Omišalj 4:0, Domžale – Gabala 0:0, Osijek – Domžale 3:1

Četrtfinale: Olimpija – Gabala 1:0, Maribor – Vinodol 4:0

Polfinale: Olimpija – Osijek 5:1, Maribor – Udinese 2:0