Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
jz
jz
30. 07. 2025 · 16:29
Deli članek:

Šeško mora takoj v Anglijo. 'Njegov' klub se je osramotil na tekmi

Profimedia

Benjamin Šeško je še vedno 'vroča roba' na nogometni tržnici. Zanj naj bi se resno zanimal angleški Newcastl in oni že vedo zakaj.

Newcastle je izgubil tretjo pripravljano tekmo zapored. Po Celticu (0:4), Arsenalu (2:3), jih je premagala še ekipa sestavljena iz igralcev najboljše lige Južne Koreje imenovana K-League XI. Korejci so bili po poročanju angleških medijev boljši nasprotnik in na koncu slavili z 1:0. Angleži so sicer imeli nekaj več posesti žoge, a so imeli Korejci celo več strelov na gol in neposredno na vrata. 

Očitno pa imajo pri Newcastlu brez švedskega napadalca Alexandra Isaka, ki se očitno seli v Liverpool, velike težave v napadu, saj so si ustvarili le nekaj pol priložnosti. Ob že tako mizerni predstavi Newcastla pa jih je zadela še nesreča, saj si je povsem ob koncu tekme napadalni vezist Joe Willock poškodoval gleženj. Naslednjo prijateljsko tekmo bo Newcastle odigral v nedeljo v Seulu proti Tottenhamu, trener Eddie Howe pa že vije roke. Upravi je že dal jasno vedeti, da ob odhodu Isakja potrebuje klasičnega napadalca. V tem trenutku bi jim pravi Benjamin Šeško prišel zelo prav.